REKLAMA

Spięcie w PiS? Terlecki krytykuje Gowina

  • Autor: GP
  • 15 czerwca 2016 09:55
Spięcie w PiS? Terlecki krytykuje Gowina Lider PiS Jarosław Kaczyński, Ryszard Terlecki na drugim panie, po prawej. (fot.:wikipedia.org/CC BY 2.0)

• Ryszard Terlecki, wicemarszałek sejmu zapowiedział na jesieni przegląd resortów rządu.
• Polityk podkreśla, że zmiany w strefie nauki nie są realizowane w należytym tempie. Za tę sferę odpowiada Jarosław Gowin.

Ryszard Terlecki, poseł PiS i wicemarszałek sejmu tej partii odpowiadał na pytania w TVP. W środowym wywiadzie (15 czerwca) mówił o prowadzonych zmianach w polskiej nauce. Pozwolił sobie na krytykę wicepremiera i ministra nauki Jarosława Gowina.

Terleckiego niepokoi tempo prac MNiSW, ale polityk nie przewiduje by doszło do zmian w rządzie.

Czytaj: Działalność męża premier Szydło zainteresowała media

- Nie dojdzie do zmian, ale po roku działalności, trzeba będzie ocenić działalność resortów - mówił Terlecki, przewidując co może się stać na jesieni. - Wtedy się okaże, czy wszyscy się sprawdzili w swojej roli. Także, czy działanie danego resortu jest zgodne z linią wyznaczoną przez partię - zapowiedział.

Oficjalne stanowisko jest takie, że wszystkie ministerstwa działają świetnie, ale tak naprawdę są pewne trudności.

- Ja mam doświadczenie ze sferą nauki, tam jest rozczarowanie. Nie działamy tak szybko i ofensywnie, jak zapowiadaliśmy - dodał Terlecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA