REKLAMA

Spływają kolejne gratulacje dla Beaty Szydło

  • Autor: AS
  • 20 listopada 2015 18:41
Spływają kolejne gratulacje dla Beaty Szydło Beata Szydło (fot. KPRM/premier.gov.pl)

Premierzy Ukrainy, Izraela, Kazachstanu i Sri Lanki w piątkowych rozmowach telefonicznych pogratulowali premier Beacie Szydło objęcia funkcji Prezesa Rady Ministrów - czytamy na stronie Kancelarii Premiera.

Jak głosi komunikat KPRM, Premier Beata Szydło przeprowadziła rozmowę telefoniczną m.in. z Arsenijem Jaceniukiem. Premier Ukrainy złożył szefowej polskiego rządu gratulacje w związku z objęciem funkcji Prezesa Rady Ministrów. Premier Beata Szydło podkreśliła, że przyjazne stosunki z Ukrainą są dla Polski priorytetowe. Zapewniła także o wsparciu Polski dla procesu wprowadzania reform w Ukrainie. Premierzy uzgodnili potrzebę utrzymania bliskich kontaktów i rozwoju dialogu w formule konsultacji międzyrządowych.

Z kolei Premier Izraela Benjamin Netanjahu oprócz gratulacji,  wyraził nadzieję na rozwój relacji politycznych i gospodarczych między Polską i Izraelem. Premier Beata Szydło potwierdziła gotowość polskich władz  do wzmocnienia tej współpracy. Premierzy ustalili, że wkrótce zostaną zorganizowane konsultacje międzyrządowe omawiające najważniejsze kwestie z zakresu współpracy dwu- i wielostronnej.

Beata Szydło przeprowadziła także rozmowę telefoniczną z premierem  Republiki Kazachstanu, Karimem Masimowem. Szef kazachskiego rządu pogratulował objęcia stanowiska i zapewnił o zainteresowaniu rozwojem współpracy polityczno-gospodarczej z Polską. Premierzy potwierdzili w rozmowie potrzebę intensyfikacji  wzajemnych kontaktów.

Gratulacje złożył również Premier Sri Lanki Ranile Wickremesinghe. Beata Szydło zapewniła o wsparciu strony polskiej dla demokratycznych przemian na Sri Lance. Premierzy potwierdzili zainteresowanie obu rządów zacieśnieniem współpracy, w szczególności gospodarczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA