REKLAMA

Spore bonusy na pożegnanie rządu

  • Autor: PAP
  • 23 października 2015 09:34
Spore bonusy na pożegnanie rządu System przyznawania nagród powinien być bardziej przejrzysty i transparenty - apelują eksperci (fot. Flickr/Arek Olek/CC BY 2.0)

Przed wyborami przewidziano wysokie nagrody dla urzędników. Nie tylko są one wypłacane wcześniej, lecz także wyższe niż w poprzednich latach.

Część szefów urzędów administracji publicznej postanowiło przyznać jeszcze przed wyborami nagrody dla swoich podwładnych. To, że tego typu bonusy są wypłacane w IV kw., nie jest niczym nowym, ale w poprzednich latach trafiały one do kieszeni urzędników z reguły miesiąc później. 11 listopada przypada bowiem nieformalne święto służby cywilnej - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Tymczasem z informacji gazety wynika, że wojewodowie i ministrowie zabiegali o to, aby dyrektorzy generalni w tym roku przyspieszyli swoje decyzje w tym zakresie, tak aby urzędnicy otrzymali nagrody najpóźniej jeszcze w tym tygodniu, albo przynajmniej zostali poinformowani o ich wysokości.

Sytuacją są zaniepokojeni eksperci. Zdaniem dr Stefana Płażka, adwokata, adiunkta z Uniwersytetu Jagiellońskiego, system przyznawania nagród powinien być bardziej przejrzysty i transparenty. I na pewno nie powinien być powiązany z wyborami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA