REKLAMA

Sprawa Kamińskiego. Gowin staje po stronie rządu i Trybunału Konstytucyjnego

  • Autor: PAP/GP
  • 28 lipca 2017 09:45
Sprawa Kamińskiego. Gowin staje po stronie rządu i Trybunału Konstytucyjnego Jarosław Gowin kieruje Ministerstwem Nauki. Od początku kadencji jest także wicepremierem w rządzie Beaty Szydło. (fot.:MNiSW/twitter.com)

- W pełni popieram postulaty prezes TK Julii Przyłębskiej i szefa MS Zbigniewa Ziobry, aby sprawa Mariusza Kamińskiego została przez Sąd Najwyższy zawieszona; wyrok przeciwko M.Kamińskiemu uważam za hańbę wymiaru sprawiedliwości - mówił w piątek (28 lipca) wicepremier Jarosław Gowin.

Gowin pytany był w Radiowej Trójce o postępowanie w sprawie sporu kompetencyjnego między prezydentem Andrzejem Dudą, a Sądem Najwyższym co do prawa łaski dot. Mariusza Kamińskiego. W ocenie prezes TK Sąd Najwyższy złamał prawo, nie zawieszając postępowania w sprawie Kamińskiego. Przyłębska mówiła w TVP Info, że z mocy ustawy, a nie na wniosek, SN powinien to postępowanie zawiesić do czasu rozstrzygnięcia przez TK sporu kompetencyjnego między SN a prezydentem co do prawa łaski.

W czerwcu br. prokurator generalny Zbigniew Ziobro zaskarżył do TK przepis Kodeksu postępowania karnego pozwalający wnosić kasację na niekorzyść podsądnego w przypadku zastosowania wobec niego aktu łaski przez prezydenta.

- W pełni popieram postulaty pani prezes i pana ministra sprawiedliwości, żeby ta sprawa została przez Sąd Najwyższy zawieszona. Wyrok przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu uważam za hańbę wymiaru sprawiedliwości - podkreślił Gowin.

Przypomniał, że był ministrem sprawiedliwości i jak mało kto rozumie jak głębokie reformy są potrzebne w sądownictwie. - Na pewno te reformy będziemy przeprowadzać - zapewnił. - Mam nadzieję, że w sposób bardziej przemyślany poprzedzony dialogiem społecznym i poprzedzony konsultacjami, z tym który na końcu musi złożyć swój podpis pod ustawami, czyli z panem prezydentem - dodał Gowin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Prawo! Precz PiS! 2017-07-28 10:59:52
    Gowin jest z PO przestępców obecnie pod sztandarami Zjednoczonej Prawicy, zaś Sąd jest niezawiły czego przestępcy nie zmienicie!
  • Kajot 2017-07-28 10:19:32
    Z tym panem kojarzy się tylko jedno, fraszka Mrożka: Czy wiesz/ że z gnidy zawsze będzie weszREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA