REKLAMA

Stanisław Gawłowski przewodniczącym sejmowej komisji środowiska

  • Autor: PAP
  • 17 listopada 2015 14:26
Stanisław Gawłowski przewodniczącym sejmowej komisji środowiska Stanisław Gawłowski, przewodniczący sejmowej komisji ochrony środowiska (fot. Facebook)

Stanisław Gawłowski (PO) został wybrany we wtorek przewodniczącym sejmowej komisja ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa. Nowy przewodniczący będzie miał trzech zastępców; dwóch z PiS i jednego z PO.

Za wyborem Gawłowskiego głosowało 28 posłów, nikt nie był przeciw, a jeden poseł wstrzymał się od głosu. To czwarta kadencja posła. W poprzedniej pełnił m.in. funkcję wiceministra środowiska, zajmował się gospodarką wodną.

Zastępcami przewodniczącego będą posłowie PiS Anna Paluch i Dariusz Bąk, a także poseł PO Bogusław Sonik.

Paluch i Bąk w poprzedniej kadencji byli członkami sejmowej komisji środowiska, Sonik od 2004 do 2014 był eurodeputowanym.

Wybór wiceprzewodniczących był głosowany wspólnie. Za ich wyborem opowiedziało się 36 posłów.

"Mam nadzieję, że praca w tej komisji będzie miała charakter merytoryczny. Będziemy toczyli dyskusje i spory dotyczące szeroko rozumianego środowiska. Mam nadzieje, że jeśli zdarzą się nam różnice zdań, to będziemy potrafili różnić się pięknie. Żebyśmy potrafili szukać rozwiązań, które będą prowadzić do celu, a ten cel to dobro Polski, dobro polskiego środowiska naturalnego" - powiedział po wyborze Gawłowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA