REKLAMA

Stanisław Gawłowski tłumaczy się z agencji towarzyskiej w mieszkaniu

 • Autor: PAP/PSZ
 • 14 maja 2018 13:30
Stanisław Gawłowski tłumaczy się z agencji towarzyskiej w mieszkaniu (fot. Shutterstock)

Kategorycznie stwierdzam, że nie miałem żadnej wiedzy, aby w wynajmowanym mieszkaniu świadczone były przez najemcę usługi "wątpliwe moralnie" - przekazał w oświadczeniu Stanisław Gawłowski z Platformy Obywatelskiej, który obecnie przebywa w areszcie.

Polskie Radio Szczecin podało 13 maja, że w mieszkaniu należącym do posła PO działa agencja towarzyska.

Czytaj także: Poseł Platformy Obywatelskiej ma w domu agencję towarzyską?

Dzisiejsze oświadczenie posła odczytał 14 maja dziennikarzom pełnomocnik posła PO, Rafał Wiechecki, po widzeniu z nim w Areszcie Śledczym w Szczecinie.

"Kategorycznie stwierdzam, że nie miałem żadnej wiedzy, aby w wynajmowanym mieszkaniu świadczone były przez najemcę usługi wątpliwe moralnie" - napisał Gawłowski. Jak podkreślił, umowa najmu "została zawarta ponad dwa lata temu z kobietą w średnim wieku, która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług gastronomicznych". "Dochody z najmu były opodatkowane i ujawnione" w oświadczeniach majątkowych - dodał poseł PO.

"Nie miałem żadnych sygnałów, informacji - i tym podobnych - o tym, że w wynajmowanym mieszkaniu dochodzi do jakichkolwiek nieprawidłowości" - podkreślił w oświadczeniu poseł. Poinformował też, że udzielił Wiecheckiemu pełnomocnictwa do rozwiązania umowy z najemcą mieszkania "w celu transparentności".

Gawłowski dodał, że informacje mediów publicznych odebrał jako "kolejny bezpardonowy atak" na siebie, "mający na celu poniżenie" go w oczach opinii publicznej.

Wiechecki poinformował, że podczas widzenia odebrał też od posła pełnomocnictwo, aby móc skierować do sądu sprawę, "co do naruszenia dóbr osobistych" przez Polskie Radio Szczecin i telewizję publiczną.

Polskie Radio Szczecin podało w niedzielę na swojej e-stronie, że w szczecińskim apartamencie posła Gawłowskiego świadczą usługi prostytutki. Radio Szczecin poinformowało, że rozgłośni udało się ustalić nieoficjalnie z trzech niezależnych źródeł, kto jest właścicielem nieruchomości. O sprawę byli pytani posłowie opozycji w niedzielnym programie TVP Info. Andrzej Halicki (PO) zarzucił prowadzącemu stosowanie "ubeckich metod". "Gawłowski nie ma możliwości się bronić, bo zastosowano wobec niego areszt" - podkreślił.

Stanisław Gawłowski przebywa w areszcie od 15 kwietnia. Prokuratura przedstawiła mu pięć zarzutów, w tym trzy korupcyjne. Śledztwo szczecińskiej delegatury Prokuratury Krajowej prowadzone jest w sprawie tzw. "afery melioracyjnej".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (5 komentarzy)

 • wuih 2018-05-17 16:24:30
  Do all: Jedysna różnica jest taka że PISowska istnieje a ta druga nie.
 • all 2018-05-17 13:45:18
  Do PIS=komuna: Zgadzam się z tym , ale lepsza komuna narodowa, niż żydo-euro-komuna
 • ko$cielny 2018-05-17 13:41:53
  Naszą inteligencję wymordowali Żydzi/bolszewicy/i Niemcy, a ci posłowie to są ludzie znikąd, bez kultury, bez wzorców, zasad, to jest prostactwo w 99% . Skąd oni mieliby wiedzieć, że burdel to coś obrzydliwego, niemoralnego i owszem są takie przybytki, ale prostytucja to domena alfonsów. Jak ktoś to lubi to nie do sejmu, ale do slamsów. Tam powinno lądować gówno !!!
 • PIS=komuna 2018-05-15 13:49:11
  Do PoToDno: Program PIS na wybory: oczernić każdego kto może zagrozić a najbardziej Tuska który nieraz już pokazał że ma więcej inteligencji i charyzmy niż cały PIS razem wzięty. Prawda nie ma znaczenia.
 • PoToDno 2018-05-15 13:06:35
  Program Peło na następne wybory: Nie wiem. Nie Pamiętam. Nie odnotowałem w Pamięci. Nie Przypominam sobie. Nie mam sobie nic do zarzucenia. To wina PiSu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA