REKLAMA

Stanisław Karczewski: Dopiero teraz próbujemy realizować postulaty z Sierpnia'80

  • Autor: PAP/JS
  • 31 sierpnia 2017 19:07
Stanisław Karczewski: Dopiero teraz próbujemy realizować postulaty z Sierpnia'80 Marszałek Senatu uczestniczył w Gdańsku w uroczystym posiedzeniu Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność (fot. Stanisław Karczewski/twitter)

My tak naprawdę dopiero w tej chwili próbujemy realizować to, co zostało podpisane 37 lat temu w Gdańsku podczas Porozumień Sierpniowych - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas uroczystości z okazji 37. rocznicy Sierpnia '80.

Marszałek Senatu uczestniczył w Gdańsku w uroczystym posiedzeniu Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" z okazji 37. rocznicy Sierpnia'80 i powstania NSZZ "Solidarność" oraz 29. rocznicy strajków z 1988 roku.

"My tak naprawdę dopiero w tej chwili próbujemy realizować to, co państwo podpisaliście 37 lat temu" - mówił do zgromadzonych w sali "Akwen" związkowców i grupy Sygnatariuszy Porozumień Sierpniowych. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Joanna Duda-Gwiazda i Andrzej Gwiazda, Andrzej Kołodziej, Jerzy Kmiecik, Stefan Lewandowski i Tadeusz Fiszbach.

Karczewski powiedział, że część z 21 Postulatów z 1980 nie jest spełniona. Jako przykład niezrealizowanych postulatów podał np. ten dotyczący poprawy funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej. "Mamy jeszcze dużo do zrobienia w tym zakresie" - dodał. Powołując się na przewodniczącego gdańskiej Solidarności Krzysztofa Doślę, dodał jeszcze niezrealizowane prawo do wolnych niedziel. Powiedział, że "wszystko trzeba zrobić, aby doprowadzić to do końca i ta sprawa na pewno będzie miała swój finał". Podkreślił natomiast, że udało się spełnić postulat o obniżeniu wieku emerytalnego.

"Związek zawodowy Solidarność, który wywalczył naszą wolność, jest żywym dziedzictwem narodowym i ci, którzy uzurpują sobie prawo do prywatności, mówią nieprawdę" - powiedział. "Związek zawodowy Solidarność nie jest niczyją prywatną własnością, jest własnością was i własnością nas i jest to nasz skarb narodowy" - podkreślił.

Zaznaczył, że "to święto powinno nas łączyć, (...) (ale) pojawiają się siły, które w tym wielkim dniu wielkiego święta wielkiej Solidarności chcą podzielić i musimy robić wszystko, żeby nie dać się podzielić, tak jak w wyborach, które odbyły się dwa lata temu".

"Gdyby nie nasza jedność, połączenie sił prawicowych, nie uzyskalibyśmy zwycięstwa" - zauważył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • jur 2017-09-01 09:59:59
    Czy ten gosciu wie co mowi? Niech cofnie sie w czasie i dokona analizy. Czy sluzba zdrowia ,,za PiS'u" zrobila cos znaczacego? Co do niedziel, to zasadniczo zmienila sie sytuacja polityczno-ekonomiczna kraju, wiec i zasady pracy sie zmienily. Przypominam Panu Karczewskiemu, ze po podpisaniu ,,Porozumien" niedziele byly wolne. Wiec pierdoly i klamstwa niech zostawi sobie i wtlacza do glow swojego ,,elektoratu". Dosyc pisowskiego klamstwa i matactwa!..REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA