REKLAMA

Stanisław Karczewski: Doradzanie Donaldowi Tuskowi to atut premiera Morawieckiego

  • Autor: PAP/AT
  • 18 grudnia 2017 06:43
Stanisław Karczewski: Doradzanie Donaldowi Tuskowi to atut premiera Morawieckiego Rząd Mateusza Morawieckiego powstanie po ustaleniu z prezesem Kaczyńskim i ustaleniach politycznych (Mateusz Morawiecki, fot.premier.gov.pl)

Doradzanie w przeszłości Donaldowi Tuskowi to tylko dodatkowy atut Mateusza Morawieckiego, bo dzięki temu ma większe rozeznanie polityczne. Mateusz Morawiecki jest od dwóch lat częścią PiS. Wiele osób chce zasilić Biało-Czerwoną Drużynę - powiedział marszałek senatu Stanisław Karczewski.

Liczę, że Antoni Macierewicz wciąż z wielką pasją będzie mógł usprawniać polskie wojsko. Uważam, że minister Macierewicz powinien zachować stanowisko - powiedział wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" marszałek senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek odniósł się także do spekulacji o styczniowej rekonstrukcji rządu.

"Nie jest pewne, czy rekonstrukcja będzie w styczniu" - stwierdził.

"Zmiana może nastąpić później. Możliwe, że konsultacje będą wymagały dłuższego czasu. O rekonstrukcji, która nastąpiła, mówiliśmy od lipca. Zmiany potrzebują czasu, namysłu, ustaleń, negocjacji. Dalsza rekonstrukcja może być również głęboką zmianą, a czym mówił niedawno w wywiadzie telewizyjnym prezes Jarosław Kaczyński. Rząd Mateusza Morawieckiego powstanie po ustaleniu z prezesem Kaczyńskim i ustaleniach politycznych" - uściślił Karczewski.

Czytaj też: Morawiecki: z początkiem roku zaproponujemy pewne zmiany w rządzie

Zapytany, czy Jarosław Kaczyński może zastąpić Mateusza Morawieckiego w funkcji premiera powiedział, że życzy "Mateuszowi Morawieckiemu, żeby mógł zostać premierem do końca kadencji i żeby mógł realizować misję Zjednoczonej Prawicy".

Karczewski odniósł się także do oskarżeń względem premiera, że jest on "banksterem" i "ciałem obcym" w PiS-ie, a także o to, że doradzał w przeszłości Donaldowi Tuskowi.

"Nie znam określenia bankster" - stwierdził marszałek. "Doradzanie w przeszłości Tuskowi to tylko dodatkowy atut Mateusza Morawieckiego, bo dzięki temu ma większe rozeznanie polityczne. Mateusz Morawiecki jest od dwóch lat częścią PiS. Wiele osób chce zasilić Biało-Czerwoną Drużynę" - dodał Karczewski, który przypomniał także, że do PiS przeszło ostatnio dwóch senatorów PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA