REKLAMA

Stanisław Karczewski: Inicjatywa referendalna ws. reformy edukacji jest spóźniona

  • Autor: PAP/JS
  • 20 kwietnia 2017 15:18
Stanisław Karczewski: Inicjatywa referendalna ws. reformy edukacji jest spóźniona Stanisław Karczewski (fot. facebook/Stanisław Karczewski)

Szanujemy inicjatywy obywatelskie, ale ta dotycząca referendum ws. reformy edukacji jest spóźniona - ocenił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek był pytany o sprawę referendum na briefingu w Senacie. Podkreślił, że szanuje inicjatywy obywatelskie, ale tę uważa za spóźnioną. "To działanie spóźnione, trzeba było to robić (wnioskować o referendum) w momencie, gdy pracowaliśmy nad reformą" - powiedział Karczewski.

Przypomniał, że PiS zapowiadało w swojej kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi, że zamierza zlikwidować gimnazja. Zdaniem Karczewskiego, zwycięstwo wyborcze PiS pokazuje, że Polacy akceptują reformę.

Ponad 910,5 tys. podpisów zebrano pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji - poinformowali na konferencji prasowej w Sejmie przedstawiciele inicjatywy obywatelskiej. Pytanie referendalne, pod którym komitet zbierał podpisy, brzmi: "Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA