REKLAMA

Stanisław Karczewski: Możliwe korekty w projektach o KRS i SN na dalszym etapie prac w parlamencie

  • Autor: PAP/JS
  • 29 listopada 2017 21:55
Stanisław Karczewski: Możliwe korekty w projektach o KRS i SN na dalszym etapie prac w parlamencie W wieczornej rozmowie z TVP Info Karczewski podkreślił, że bardzo cieszy go pozytywny stosunek prezydenckiej doradczyni do poprawionego projektu noweli o KRS (fot.:Senat RP/twitter.com)

To dopiero drugie czytanie prezydenckich projektów ustaw o KRS i SN; spokojnie można jeszcze wprowadzić do nich poprawki, zmiany i korekty na dalszym etapie prac parlamentarnych - w Sejmie, a także później w Senacie - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Wyraził jednocześnie nadzieję, że projekty reformujące sądownictwo niebawem zostaną uchwalone, podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę i "będą już obowiązywały".

Podczas środowych prac sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka nad prezydenckim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym posłowie PiS przedłożyli 35 poprawek do projektu, komisja zaaprobowała dotychczas kilka z nich.

Wcześniej, we wtorek komisja sprawiedliwości opowiedziała się za uchwaleniem projektu prezydenta Andrzeja Dudy ws. Krajowej Rady Sądownictwa - wraz ze wszystkimi siedmioma poprawkami zgłoszonymi przez PiS.

W trakcie prac komisji prezydenta reprezentowała m.in. jego doradczyni Zofia Romaszewska. Romaszewska, pytana w Sejmie przez dziennikarzy o ocenę poprawek zgłaszanych przez PiS do projektu o SN, oceniła, że są one "fatalne" i "nie do zaakceptowania". Stwierdziła jednocześnie, że zaproponowane zmiany do projektu ustawy o KRS są "w porządku".

W wieczornej rozmowie z TVP Info Karczewski podkreślił, że bardzo cieszy go pozytywny stosunek prezydenckiej doradczyni do poprawionego projektu noweli o KRS, bo tym samym "już mamy jedną ustawę, można powiedzieć, za sobą".

"Choć też (...) mamy przed sobą jeszcze proces legislacyjny. To jest dopiero drugie czytanie, więc spokojnie tu jeszcze można wprowadzić poprawki, zmiany, korekty, więc możemy rozmawiać i będziemy rozmawiać. Również (...) te projekty, już uchwalone, trafią do Senatu, (gdzie) też jest miejsce na zadumę, refleksję i możliwe zmiany" - mówił marszałek Senatu.

Odnosząc się do słów lidera PO Grzegorza Schetyny, który wyraził nadzieję, że prezydent zawetuje ustawy o KRS i SN, Karczewski dodał, że jest przekonany, że reforma sądownictwa zostanie dokończona, ponieważ "wszyscy wiemy o tym, że społeczeństwo naprawdę (jej) oczekuje".

"80 proc. społeczeństwa jest za tym, żeby wprowadzić zmiany, źle ocenia wymiar sprawiedliwości i chce tych zmian, tak że naszym obowiązkiem (...) jest to, żeby to zrobić" - przekonywał

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-11-30 07:21:39
    Tak jak mówiłam, teraz do Sądu będą chodzić tylko ci z lepszego sortu.I wszystko będą mieć od podane na tacy.Kto wie jak WYGLĄDA ROZPRAWA , to wie,że w Sądzie Prokurator i Sędzia stają po przeciwnej stronie...a tu już na początku jest ustawka.....jak oskarżony na wstępie , a nawet ofiara...będą mieć przeciwko sobie Prokuratora i Sędziego to , wyrok zawsze będzie skazujący......i nie mający nic wspólnego ze sprawiedliwością...... .dalsze generowanie, patologii przestępstw w Polsce.....oto działanie tzw. PIS...formacji przestępczej i zdegenerowanej do szpiku kości ! Obcy ......czyli OKUPANCI POLSKI!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA