REKLAMA

Stanisław Karczewski o zatrzymaniu przez CBA syna senatora: Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa

  • Autor: PAP/AT
  • 19 grudnia 2017 11:20
Stanisław Karczewski o zatrzymaniu przez CBA syna senatora: Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa Również syn senatora Stanisława Koguta, również pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, państwo, ja, wszyscy jesteśmy równi wobec prawa - powiedział Stanisław Karczewski (fot.cba.gov.pl)

To, że CBA jest w mieszkaniu syna pana senatora, to jest wyraz tego, że jesteśmy wszyscy równi wobec prawa - tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski odniósł się do informacji o zatrzymaniu przez CBA syna jednego z senatorów PiS.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek pięć osób w związku z własnym śledztwem w sprawie pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych. Wśród zatrzymanych jest wiceprezes zarządu małopolskiej fundacji Grzegorz K. - syn senatora PiS.

Marszałek Senatu na briefingu prasowym zapytany został, czy rozmawiał już z senatorem Stanisławem Kogutem, ojcem zatrzymanego przez CBA wiceprezesa fundacji.

"Nie rozmawiałem jeszcze" - oświadczył Karczewski. "To, że CBA jest w mieszkaniu syna pana senatora, to jest wyraz tego, że jesteśmy wszyscy równi wobec prawa" - powiedział.

"Tu, z tego miejsca, wielokrotnie mówiłem o niestawiennictwie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz na wezwanie komisji weryfikacyjnej, podkreślałem, że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa: również syn senatora Stanisława Koguta, również pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, państwo, ja, wszyscy jesteśmy równi wobec prawa i powinniśmy prawo tak samo stosować" - powiedział marszałek Senatu.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA powiedział we wtorek rano m.in., że do zatrzymań doprowadziły działania krakowskiej delegatury CBA prowadzone od roku w dwu wątkach korupcyjnego śledztwa. Dodał, że "sprawa dotyczy korzyści majątkowych łącznie na 1,17 mln zł". Poinformował, że czynności z zatrzymanymi trwają, przeszukiwane są też ich mieszkania i biura.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA