REKLAMA

Stanisław Karczewski: Ustaliliśmy nasze stanowisko ws. senatora Koguta

  • Autor: PAP/JS
  • 18 stycznia 2018 21:11
Stanisław Karczewski: Ustaliliśmy nasze stanowisko ws. senatora Koguta Karczewski pytany w Polsat News o czwartkowe spotkanie senackiego klubu PiS z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim powiedział: "Rozmawialiśmy o różnych problemach". (Stanisław Karczewski, fot.stanislawkarczewski.pl)

Ustaliliśmy nasze stanowisko - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany o spotkanie klubu senackiego PiS z Jarosławem Kaczyńskim w przeddzień głosowania ws. senatora Stanisława Koguta. Dodał, że nie przewiduje jaki będzie wynik głosowania.

Karczewski pytany w Polsat News o czwartkowe spotkanie senackiego klubu PiS z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim powiedział: "Rozmawialiśmy o różnych problemach".

"Ustaliliśmy nasze stanowisko, ustaliliśmy również to, w jaki sposób będziemy rozwiązywać inne problemy. Będziemy jutro głosowali wiele spraw w Senacie, ale nie rozmawialiśmy tylko i wyłącznie o sprawach Senatu i o tym, jak będziemy głosować" - podkreślił marszałek.

Pytany o wynik głosowania powiedział: "Nie przewiduję, zobaczymy, to jest podwójnie nie do przewidzenia, ponieważ każdy z nas będzie podejmował decyzję" - dodał.

Nie ujawnił, czy zagłosuje za zgodą na areszt Koguta. "Jak głosuję, to we własnym sumieniu już rozstrzygnąłem, podjąłem decyzje i jutro zagłosuję tak jak podjąłem" - zapowiedział.

Zaznaczył, że nie zna przebiegu tajnego posiedzenia komisji regulaminowej, która we wtorek zarekomendowała odrzucenie wniosku o zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Koguta.

Karczewski przypomniał, że Kogut, decyzją prezesa PiS został zawieszony w prawach członka partii, sam zrzekł się immunitetu.

"Do wszystkich spraw podchodzimy niezwykle poważnie. Mówimy zawsze, że każdy powinien być równy wobec prawa, każdy powinien jednakowo podlegać wszystkim prawnym aspektom, to obowiązuje, obowiązywało i będzie obowiązywać" - powiedział Karczewski w Polsat News.

Podobnie przed posiedzeniem senackiego klubu PiS wypowiadał się Kaczyński. "Myśmy zawsze mówili, że nie ma żadnych przywilejów i to jest wszystko" - powiedział w czwartek prezes PiS.

Prokuratura chce postawić Kogutowi kilka zarzutów dotyczących łapownictwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA