REKLAMA

Stanisław Karczewski: W przyszłym tygodniu spotkam się z prezydentem ws. referendum i ustaw o sądownictwie

  • Autor: PAP/JS
  • 05 września 2017 16:11
Stanisław Karczewski: W przyszłym tygodniu spotkam się z prezydentem ws. referendum i ustaw o sądownictwie Na briefingu prasowym Stanisław Karczewski był pytany, czy rozmawiał z prezydentem o projektach ustaw reformujących sądownictwo (Stanisław Karczewski, fot.twitter.com/StKarczewski)

W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Tematami spotkania będą m.in. referendum ws. zmian w konstytucji oraz projekty ustaw dot. sądownictwa – poinformował we wtorek w Krynicy marszałek Senatu.

Na briefingu prasowym Karczewski był pytany, czy rozmawiał z prezydentem o projektach ustaw reformujących sądownictwo. "Jeszcze nie rozmawialiśmy z panem prezydentem, ale sam, osobiście będę rozmawiał w przyszłym tygodniu" - zapowiedział marszałek Senatu.

"Na pewno głównym naszym tematem będzie referendum konstytucyjne, ale również będziemy rozmawiać o ustawach o Sądzie Najwyższym" - zapowiedział Karczewski.

W lipcu prezydent zawetował ustawę o SN oraz zmiany w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zapowiedział jednocześnie przygotowanie w ciągu dwóch miesięcy nowych projektów.

Prezydent zaproponował też przeprowadzenie referendum ws. zmian w konstytucji, które miałoby się odbyć 11 listopada 2018 r. w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Dyktatura 2017-09-05 19:31:31
    Lepiej niech się spotka ze swoim kolesiem , z "ciepłym człowiekiem" z Białorusi. Mają wspólne tematy. DYKTATURĘREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA