REKLAMA

Stanisław Karczewski: Władimir Putin podsyca separatyzmy w Europie

  • Autor: PAP/PSZ
  • 24 kwietnia 2018 11:47
Stanisław Karczewski: Władimir Putin podsyca separatyzmy w Europie Władymir Putin nastaje na integralność Unii Europejskiej? (fot. Free Wind 2014 / Shutterstock.com)

Prezydent Rosji Władimir Putin jest oparciem dla wszystkich ekstremizmów i separatyzmów, byleby tylko mocniej dzieliły Unię Europejską i skłócały narody - stwierdził w Tallinie marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński od 23 kwietnia uczestniczą w dwudniowej konferencji przewodniczących parlamentów państw Unii Europejskiej.

Głównym tematem rozmów pierwszego dnia obrad w stolicy Estonii była przyszłość Wspólnoty, w drugim dniu politycy rozmawiają o jej bezpieczeństwie i obronie.

W swoim wystąpieniu Karczewski wskazał, że jednym z problemów UE jest "koordynacja wysiłków na rzecz odparcia agresji propagandowej Rosji na nasze kraje". Według niego Kreml "podnieca historyczne antagonizmy na tle narodowym".

"Putin jest lewicowcem dla lewicowców i konserwatystą dla konserwatystów, oparciem dla wszystkich ekstremizmów i separatyzmów, byleby tylko mocniej dzieliły Unię Europejską i skłócały jedne narody z drugimi" - ocenił marszałek Senatu.

Czytaj także: Nadchodzi nowy porządek, światu zagraża wojna? Oto co powinna robić Polska

"Gdy w marcu 2014 roku izba wyższa parlamentu rosyjskiego obradowała nad nadaniem Putinowi prawa do wprowadzenia wojsk na Ukrainę, jeden z jej członków na pytanie o przewidywaną reakcję Zachodu na ten krok odpowiedział: pokrzyczą, pokrzyczą i przestaną" - zaznaczył Karczewski. Jak wskazał, UE "nie może pozwolić sobie na potwierdzenie tej diagnozy i tej prognozy".

Według marszałka Senatu utrzymanie się takiej opinii wśród decydentów rosyjskich będzie skutkować kolejnymi aktami agresji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA