REKLAMA

Stanisław Karczewski: Ze strony posłów opozycji jest próba obstrukcji ws. projektu dot. KRS

  • Autor: PAP/JS
  • 28 listopada 2017 20:52
Stanisław Karczewski: Ze strony posłów opozycji jest próba obstrukcji ws. projektu dot. KRS O "przepychanki" w czasie posiedzenia komisji we wtorek w TVP Info był pytamy marszałek Senatu (Stanisław Karczewski, fot.stanislawkarczewski.pl)

Na wtorkowym (28 listopada) posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka była żenująca debata; widać, że ze strony posłów opozycji jest próba obstrukcji - ocenił we wtorek marszałek Senatu Stanisław Karczewski,

We wtorek komisja sprawiedliwości i praw człowieka obradowała nad 6-stronicowym projektem prezydenta ws. KRS. Obrady zaplanowano też na środę i czwartek. Komisja zajmie się też projektem prezydenta o SN.

O "przepychanki" w czasie posiedzenia komisji we wtorek w TVP Info był pytamy marszałek Senatu. Jak ocenił, "to była żenująca debata, ale debata". "Widać, że (ze strony opozycji) jest próba jakiejś obstrukcji - ocenił.

Na uwagę, że posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz wskazywała na niezgodność proponowanych przepisów z unijnymi oraz że polscy sędziowie są też sędziami unijnymi, Karczewski powiedział: "my mieszkamy w Polsce, naszą ojczyzną jest Polska, ja jestem politykiem polskim, a sędziowie są przede wszystkim polskimi sędziami i pani poseł powinna to wiedzieć". "Ale jaka partia taki głos" - dodał. "W Polsce obowiązuje polskie prawo, polska konstytucja, polskie normy, polska tradycja i polskie zwyczaje, o tym powinniśmy pamiętać" - zaznaczył Karczewski.

Podkreślił, że zdecydowana większość Polaków chce zmian w wymiarze sprawiedliwości. Dlatego - mówił - były rozmowy między prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a prezydentem Andrzejem Dudą.

Wskazał, że rozmawiali oni "jako doświadczeni politycy i prawnicy. "Ale rozmawiali przede wszystkim patrioci; ludzie, którym zależy, by Polskę zmieniać, by była ona coraz lepszym krajem i by Polacy czuli się w niej coraz lepiej i żeby wymiar sprawiedliwości był funkcjonalny" - podkreślił marszałek Senatu.

Jak dodał, on sam spodziewa się, że zmiany w sądownictwie będą bardzo głębokie, "także kadrowe".

Pytany, czy przy pracach nad przepisami dot. sądownictwa spodziewa się podobnych niepokojów jak w grudniu ubiegłego roku, Karczewski powiedział: "myślę, że nie dojdzie, myślę, że politycy opozycji wyciągnęli z tego wniosek, że to się nie opłaca".

Komisja sprawiedliwości we wtorek w głosowaniu sprzeciwiła się wnioskowi opozycji o odrzucenie projektu ws. KRS oraz o wysłuchanie publiczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-11-29 14:41:50
    WASZA PODŁA ZAGRYWKA NA WAS SIĘ ZEMŚCI !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA