REKLAMA

Stanisław Karczewski: Zmiana szefa Nowoczesnej niczego nie wniesie

  • Autor: PAP/AT
  • 25 listopada 2017 18:12
Stanisław Karczewski: Zmiana szefa Nowoczesnej niczego nie wniesie Nowoczesna za dwa lata nie przekroczy progu wyborczego - uważa marszałek (Stanisław Karczewski, fot.twitter.com/StKarczewski)

Poglądy Katarzyny Lubnauer i Ryszarda Petru nie odbiegają od siebie, więc ta zmiana niczego nowego nie wniesie w tej partii - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, odnosząc się do zwycięstwa Lubnauer w wyborach szefa Nowoczesnej.

• Nowoczesna wyczerpała swoje możliwości - stwierdził Karczewski.

• Nie wróżę jej za dwa lata przekroczenia progu wyborczego - ocenił Karczewski.

• Zmiana szefa partii niczego nowego nie wniesie - dodał.

Katarzyna Lubnauer została nowym liderem Nowoczesnej, Na Lubnauer zagłosowało 149 członków partii, a na jej kontrkandydata Ryszarda Petru - 140.

"Poglądy pani Katarzyny Lubnauer i pana Ryszarda Petru nie odbiegają od siebie, więc ta zmiana niczego nowego nie wniesie w tej partii" - ocenił Karczewski. "Myślę, że partia kropka Nowoczesna - już bez dopisku Petru, bo Petru zniknął i z szefa partii, ale również i z nazwy partii - wyczerpała swoje możliwości" - dodał.

Podczas sobotniej konwencji, delegaci zmienili nazwę ugrupowania z "Nowoczesnej Ryszarda Petru" na "Nowoczesną".

"Nie wróżę Nowoczesnej w wyborach za dwa lata przekroczenia pięcioprocentowego progu wyborczego" - powiedział Karczewski.

Czytaj też: Schetyna: Jestem przekonany, że będziemy dobrze współpracować z Katarzyną Lubnauer

Polityk zwrócił uwagę na to, że "Nowoczesna od dawna już traci poparcie społeczne". "Takim kluczowym momentem nie były dzisiejsze wybory, ale decyzja o wspólnym kandydacie w Warszawie, była to kapitulacja Nowoczesnej i to był koniec Nowoczesnej" - ocenił.

W czwartek liderzy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej - Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru - poinformowali, że Rafał Trzaskowski (PO) jest wspólnym kandydatem obu ugrupowań na prezydenta Warszawy, a w przypadku jego wygranej dotychczasowy kandydat Nowoczesnej Paweł Rabiej zostanie zastępcą prezydenta stolicy.

Karczewski, pytany o to, czy Prawu i Sprawiedliwości łatwiej będzie porozumieć się z Lubnauer niż z dotychczasowym przewodniczącym partii, odpowiedział, że "na pewno w trakcie wypowiedzi nie będzie tyle gaf, ile słyszeliśmy ze strony Ryszarda Petru". Według marszałka Senatu Lubnauer "jest na pewno osobą bardziej przewidywalną".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • nocotyperdolisz 2017-11-26 11:43:24
    Karczewski oddaj pieniądze za studia medyczne
  • Znachor. 2017-11-25 22:51:21
    Twoj koniec bedzie smutniejszy za zdrade Stanu,bedziesz siedzial ty lekarzu od siedmiu bolesci.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA