REKLAMA

Stanisław Piotrowicz: W sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości nie cofniemy się ani na krok

 • Autor: PAP/JS
 • 18 lipca 2017 15:33
Stanisław Piotrowicz: W sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości nie cofniemy się ani na krok Stanisław Piotrowicz (fot. Twitter)

Wspieracie sądy, aby uchroniły was przed odpowiedzialnością za krzywdy wyrządzone obywatelom - mówił Stanisław Piotrowicz (PiS) do opozycji w debacie nad projektem posłów PiS ws. Sądu Najwyższego. W sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości nie cofniemy się ani na krok - oświadczył.

Piotrowicza, który prezentował stanowisko klubu PiS, powitały okrzyki "Precz z komuną". "Wielki to zaszczyt, że padają wobec mnie zniewagi; czy może być większym zaszczytem gdy znieważają mnie ludzie, którzy godzą w demokrację (…) którzy demonstrują dziś pod rękę z funkcjonariuszami służb PRL, rzekomo w obronie sądów i konstytucji?" - mówił Piotrowicz dziękując krzyczącym.

"Dziś wbrew woli narodu bronicie sądów; sądów broni również Rzecznik, który powinien być obywatelski" - dodał poseł. Powiedział, że "wystarczy popatrzeć, jaki los spotka skargi obywateli na wymiar sprawiedliwości kierowane do Rzecznika". Dodał, że obywatele skarżą się do posłów i mówią, że "tam nie warto w ogóle pisać".

"Rzecznik jest niewrażliwy na los Polaków i Rzecznik też stanął dziś w obronie sądów; których reformy domagają się obywatele" - powiedział. "Obywatele naciskają na nas: ani kroku do tyłu" - mówił Piotrowicz.

Czytaj też: Zbigniew Ziobro: Słowa, że środowisko sędziowskie samo się oczyści - bez potwierdzenia

Zarzucił opozycji że popiera sędziokrację przeciw demokracji. "Wiem, dlaczego to robicie" - dodał. "Straszycie nas odpowiedzialnością karną bo jakby zapominacie na chwilę tę litanię afer za przyzwoleniem i błogosławieństwem PO" - powiedział. "I wy szukacie dziś sojusznika w sądach? Wspieracie te sądy dlatego, żeby was uchroniły przed odpowiedzialnością za krzywdy, które wyrządziliście zwykłym obywatelom" - oświadczył.

"Zasłaniacie się prawami obywatelskimi, a przecież obywatele domagają się reformy wymiaru sprawiedliwości" - dodał poseł. Podkreślał, że konstytucja stanowi, że to ustawa określa ustrój sądów oraz że sędziów w razie zmiany ustroju sądów wolno przenosić w stan spoczynku.

"Klub PiS z determinacją będzie popierał głęboką reformę wymiaru sprawiedliwości; nie cofniemy się ani o krok" - zakończył Piotrowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Białystok-Afera gruntowa! 2017-07-23 14:14:00
  Zmiana w obecnej sytuacji Ministra Sprawiedliwości obawiam się wiele nie pomorze, czekają Nas przedterminowe Wybory Parlamentarne obecny Minister nie potrafił nawet przygotować według prawidłowej legislacji ustawy o SN, czarna owca Prezydent RP okazał się choć raz przydatny, wprowadzając wcześniej burdel podpisując ustawę PiS z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych 27 sierpnia 2015roku (Dz.U.2015 2015 r. .poz. 909).
 • Białystok-Afera gruntowa! 2017-07-23 13:02:27
  Zmiana w obecnej sytuacji Ministra Sprawiedliwości obawiam się wiele nie pomorze, czekają Nas przedterminowe Wybory Parlamentarne obecny Minister nie potrafił nawet przygotować według prawidłowej legislacji ustawy o SN, czarna owca Prezydent RP okazał się choć raz przydany, wprowadzają wcześniej burdel podpisując ustawę PiS z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych 27 sierpnia 2015roku (Dz.U.2015 2015 r. poz. 909).
 • Zdrajca Piotrowicz 2017-07-18 16:47:15
  Stary komunista z nostalgia wracaja dla niego dobre czasy.
 • posortowany 2017-07-18 16:01:31
  Niniejszym zrobił loda Kaczyńskiemu
 • Państwo przestępcze w UE! 2017-07-18 15:47:04
  Przyszły Panie Ministrze , zero tolerancji dla przestępców czas naprawić Polskę , Zbigniew Ziobro obawiam się nie może dalej pełnić funkcji w związku z niedopełnieniem obowiązków w przedmiocie największej afery gospodarczej w świecie, jako kraj demokratyczny prawa patologii nie możemy podtrzymywać na wysokich stanowiskach mających wpływ na całokształt funkcjonowania Państwa Polskiego .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA