REKLAMA

Stanisław Szwed krytykuje tworzenie czarnych list pracowników: To niedopuszczalne

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl
  • 03 marca 2017 14:53
Stanisław Szwed krytykuje tworzenie czarnych list pracowników: To niedopuszczalne Stanisław Szwed, wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej. (fot. Facebook)

Na czarnych listach znajdują się kandydaci, których zachowanie jest zdaniem rekruterów niedopuszczalne. Takich osób nie chcą rekomendować partnerom.

Na czarną listę można trafić z różnych powodów. Zazwyczaj jednak przyczyny są poważne. Przykładowo może na nią zostać wpisana osoba, która zachowuje się agresywnie wobec rekruterów, przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną pod wpływem alkoholu, bądź bez uprzedzenia i bez wyjaśnienia nie pojawia się na umówionym spotkaniu rekrutacyjnym. Nieakceptowalny jest także brak kultury osobistej.

Wiceminister pracy Stanisław Szwed pytany, czy faktycznie uważa, że tworzenie czarnych list, czyli list, na które trafiają osoby, których zachowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej było niedopuszczalne, jest niezgodne z prawem, odpowiedział, że twierdzenie, iż właśnie tego dotyczą czarne listy jest „wybiegiem ze strony agencji, a przypadków, kiedy ktoś przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną np. pod wpływem alkoholu jest bardzo mało, podczas gdy mówiąc o czarnych listach mówi się o tysiącach nazwisk”.

Są to tysiące nazwisk, bo mamy prawie 8 tys. agencji zatrudnienia w Polsce, a warto wiedzie, że niektóre z nich mają w bazie setki tysięcy kandydatów. Czy "tysiące nazwisk" to jednak rzeczywiście argument za dyskwalifikacją czarnych list?

- W ogóle tworzenie jakichkolwiek list, które w jakikolwiek sposób dyskryminują drugiego człowieka nie powinno mieć miejsca. Bez względu na powód. Ja wiem, że do mnie się zwracają kobiety, które są pytane podczas rozmowy kwalifikacyjnej, czy planują zajść w ciążę i to jest niedopuszczalne – dodał Szwed.

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA