REKLAMA

Stanisław Tyszka krytykuje Małgorzatę Sadurską: W III RP nie liczą się kompetencje tylko to czy ktoś jest wierny

  • Autor: PAP/AT
  • 08 czerwca 2017 11:09
Stanisław Tyszka krytykuje Małgorzatę Sadurską: W III RP nie liczą się kompetencje tylko to czy ktoś jest wierny Czy my żyjemy w bantustanie, że lojalność jest najważniejsza kompetencją przy zarządzaniu olbrzymią spółką ubezpieczeniową? - zastanawia się wicemarszałek (Stanisław Tyszka, fot.facebook.com/stanislaw.tyszka)

Krytycznie oceniam sposób, w jaki Małgorzata Sadurska kierowała Kancelarią Prezydenta - powiedział wicemarszałek Sejmu, poseł Kukiz'15 Stanisław Tyszka, pytany o rezygnację Sadurskiej z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta.

• Małgorzata Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta.

• Jak wynika z nieoficjalnych informacji Sadurska może zostać wiceprezesem PZU.

• Według wicemarszałka Sadurska nie ma doświadczenia w biznesie, a w szczególności w branży ubezpieczeniowej.

• Bardzo krytycznie oceniam sposób, w jaki kierowała Kancelarią Prezydenta - zaznaczył ponadto Tyszka.

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński poinformował w radiowej Trójce, że Małgorzata Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta, rezygnacja została przyjęta. Sadurska przestanie pełnić funkcję w Kancelarii Prezydenta od poniedziałku 12 czerwca.

Radio Zet podało na początku tygodnia, że obecna szefowa Kancelarii Prezydenta może wejść do zarządu PZU. Jak wynika nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do PiS, Sadurska może zostać wiceprezesem PZU.

Tyszka pytany, czy widzi analogię między ewentualną nominacją Sadurskiej na wiceprezesa PZU a sprawą b. rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza odpowiedział, że widzi między nimi bardzo prostą analogię.

"To jest główna zasada doboru kadr w partiokracji III RP, tzn. nie liczą się kompetencje, tylko liczy się, czy ktoś jest mierny, bierny ale wierny" - stwierdził.

"Do tej sprawy odniósł się marszałek Senatu z PiS i powiedział, że tutaj największą kompetencją pani minister, byłej już w tym momencie, byłaby lojalność. Przepraszam, czy my żyjemy w bantustanie, że lojalność jest najważniejsza kompetencją przy zarządzaniu olbrzymią spółką ubezpieczeniową?" - mówił Tyszka.

Małgorzata Sadurska (fot.prezydent.pl)

Według posła Kukiz'15 Sadurska nie ma doświadczenia w biznesie, a w szczególności w branży ubezpieczeniowej. "Bardzo krytycznie oceniam sposób, w jaki kierowała Kancelarią Prezydenta" - powiedział Tyszka.

"Myślę, że pani Sadurska jako jeden z głównych doradców, jeżeli nie najważniejszy pana prezydenta, miała wpływ na dotychczasowy kształt prezydentury, kształt bardzo słaby, pan prezydent zrobił jedną rzecz dobrą i za to go chwalę, czyli rozpoczął debatę konstytucyjną, poza tym nie zrobił nic" - dodał Tyszka.

Podkreślił, że Kukiz'15 chce zakończyć sytuację, w której "osoby z legitymacjami danej partii zasiadają w zarządach i radach nadzorczych spółek skarbu państwa".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA