REKLAMA

Stanisław Tyszka: Kukiz'15 nie planuje przekształcać się w partię polityczną

  • Autor: PAP/JS
  • 09 października 2017 20:21
Stanisław Tyszka: Kukiz'15 nie planuje przekształcać się w partię polityczną "Mamy jednak nadzieję, że próba dyskryminacji ruchów niepartyjnych to tylko pogłoski i partia władzy w tym kierunku nie pójdzie" - podkreślił Stanisław Tyszka (fot.facebook.com/stanislaw.tyszka)

Kukiz'15 nie planuje przekształcać się w partię - powiedział wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Dodał jednak, że nie byłoby innego wyjścia niż "zmiana formuły prawnej działania", gdyby komitety niepartyjne zostały wykluczone z wyborów samorządowych.

Wcześniej w poniedziałek Paweł Kukiz powiedział w radiu RMF FM, że patrzy "z niepokojem no to, co robi partia władzy przy ordynacji wyborczej, na te zapowiedzi". "Więc na wszelki wypadek niech sobie ta partia (będzie). Rozpatruję taką okoliczność, że trzeba taką partię założyć, by nie obudzić się z ręką w nocniku, kiedy prezes (Kaczyński stwierdzi, że w wyborach samorządowych mogą brać udział tylko podmioty partyjne" - powiedział Kukiz.

Tyszka pytany w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl o te słowa lidera ruchu, powiedział, że "Kukiz'15 nie planuje przekształcać się w partię polityczną".

"Świadomie nie rejestrowaliśmy partii, żeby nie wyciągać obywatelom z kieszeni 30 milionów złotych w czasie całej kadencji, w ramach partyjnych subwencji. Przypominam, że w referendum 2015 roku dwa miliony Polaków wypowiedziały się jasno przeciw finansowaniu partii z budżetu. My od dwóch lat udowadniamy, że jesteśmy w stanie bez tych pieniędzy sprawnie działać i reprezentować obywateli" - powiedział Tyszka.

"Natomiast od dłuższego czasu dochodzą nas słuchy, że partia rządząca może chcieć wykluczyć komitety niepartyjne z wyborów samorządowych. I w takim wypadku nie mielibyśmy niestety innego wyjścia, niż zmiana formuły prawnej działania" - podkreślił Tyszka.

Jak mówił, "wszystkie polskie partie polityczne zawsze próbowały majstrować przy ordynacji i ustroju pod kątem swoich partykularnych korzyści". "Mamy jednak nadzieję, że próba dyskryminacji ruchów niepartyjnych to tylko pogłoski i partia władzy w tym kierunku nie pójdzie" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA