REKLAMA

Stanisław Tyszka: Ministrowie nie powinni być posłami

  • Autor: PAP/AT
  • 12 marca 2018 10:30
Stanisław Tyszka: Ministrowie nie powinni być posłami Kukiz'15 opowiada się za ograniczeniem ministerstw do ośmiu - powiedział wicemarszałek Sejmu (Stanisław Tyszka, fot.facebook.com/stanislaw.tyszka)

Powinniśmy przejrzeć prawo i zacząć redukować przepisy, które są niepotrzebne. Mamy bardzo rozrośnięte państwo, wkraczające w coraz to nowe obszary życia społecznego i one (przepisy) nakładają też obowiązki na ministrów. Trzeba ciąć, wyrzucać na śmietnik niepotrzebne przepisy, niepotrzebne ustawy - powiedział wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

Tyszka był pytany w Polsat News o zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego redukcje w rządzie; premier oświadczył, że w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chce zmniejszyć liczbę ministrów i wiceministrów o 20-25 proc.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że szef rządu po godz. 12. oświadczy, ile spośród złożonych przez wiceministrów dymisji zostało przyjętych. Dodał, że z rządu odejdzie kilkunastu wiceministrów.

"Zastanawiam się czy te decyzje będą merytoryczne, czy będą efektem jakichś wewnętrznych tarć w ramach koalicji rządzącej" - powiedział Tyszka.

Wskazał, że jego ugrupowanie opowiada się za ograniczeniem ministerstw do ośmiu. Poseł Kukiz'15 przekonywał też, że ministrowie nie powinni być jednocześnie posłami.

"Powinniśmy przejrzeć prawo i zacząć redukować przepisy, które są niepotrzebne. Mamy bardzo rozrośnięte państwo, wkraczające w coraz to nowe obszary życia społecznego i one (przepisy) nakładają też obowiązki na ministrów. Trzeba ciąć, wyrzucać na śmietnik niepotrzebne przepisy, niepotrzebne ustawy" - podkreślił Tyszka.

Premier poinformował na początku ubiegłego tygodnia, że poza redukcją stanowisk w rządzie, chce też zlikwidować wszelkie nagrody, premie dla ministrów i wiceministrów, a podsekretarze stanu mają przejść do grupy urzędników służby cywilnej. Szef rządu mówił też o zmniejszeniu liczby członków gabinetów politycznych; zapowiedział także zmniejszenie lub likwidację kart kredytowych w administracji rządowej, wszędzie tam, gdzie one nie będą niezbędne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • qwert 2018-03-12 20:53:32
    Zapowiadają, że zmniejszą a po jakimś czasie okaże się, że jest ich więcej niż było. A ciemny lud to kupi.
  • Ferdynand Barbasiewicz 2018-03-12 14:05:23
    CO UCZYNIĆ, ŻEBY STWORZYĆ WARUNKI OBIEKTYWNEGO WYBORU NAJLEPSZYCH KANDYDATÓW DO PARLAMENTU, SENATU, NA MINISTRÓW, WOJEWODÓW, ITD. W SAMORZĄDACH ORAZ UZYSKAĆ WYRAŹNE PRZYSPIESZENIE ROZWOJU POLSKI. DOTYCZY TAKŻE UNII EUROPEJSKIEJ? Ferdynand Barbasiewicz, autor propozycji, Polityka kadrowa KAŻDEGO PAŃSTWA NA ŚWIECIE w odniesieniu do kandydatów na posłów oraz kandydatów na wysokie funkcje kierownicze i przedstawicielskie wymaga koniecznej wstępnej selekcji psychologicznej. Nie powinno się dopuszczać ludzi niekompetentnych, z zaburzeniami osobowości mających ukrytą potrzebę dominowania, robienia zła innym, neurotyków - różnych dewiantów, z zaburzeniami emocjonalnymi dwubiegunowymi, przewlekle chorych, ludzi którzy nie potrafią uczciwie sobie radzić w codziennym życiu. Można dobrać i dostosować narzędzia pomiaru w/w zaburzeń w obiektywnej selekcji psychologicznej kandydatów najbardziej obiektywnie wartościowych. Proponuję opracować swoistą szok listę skwantyfikowanych statystycznie rachunkiem prawdopodobieństwa zalet i wad rejonu wyborczego lub problemu krajowego, lokalnego z którego szukamy kandydatów na posła czy w odniesieniu do funkcji ministra, wojewody, prezydenta miasta, starosty lub burmistrza, wójta, dyrektora, prezesa, czy do sytuacji zadaniowych, itp. Zapraszamy np. 30 kandydatów bez względu na orientację polityczną i w ściśle określonym czasie, np. 2-3 godziny dla wszystkich ma zadanie w laptopie ułożyć program działania dla kandydata na posła np. z rejonu Pruszkowa,REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA