REKLAMA

Stanisław Tyszka: PiS ma coraz większe problemy. Posłowie zaczynają się buntować

  • Autor: PAP/AT
  • 04 września 2017 12:22
Stanisław Tyszka: PiS ma coraz większe problemy. Posłowie zaczynają się buntować Kukiz'15 docenia wszystkich posłów w swoim klubie - powiedział wicemarszałek (Stanisław Tyszka, fot.youtube.com)

PiS zamierza wzmocnić swoją większość parlamentarną przez wyławianie posłów od Kukiza? - My nie bawimy się w tego typu zabawy, nie za to płacą nam obywatele - skomentował wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

Według gazety, PiS przez "wyławianie posłów od Kukiza" zamierza wzmocnić swoją większość parlamentarną. Wymieniono w tym kontekście nazwiska dwóch posłów Kukiz'15: Józefa Brynkusa oraz Bartosza Józwiaka.

"Nie bawimy się w tego typu zabawy" - tak wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) odpowiedział w TVP1 na pytanie o możliwość przejścia części posłów jego ugrupowania do PiS. O tym, że niektórzy z nich są do tego namawiani, napisała  "Gazeta Wyborcza".

Według Tyszki, PiS ma coraz większe problemy, dlatego że - jak mówił - "posłowie zaczynają się buntować". "Kreowane są takie bajki, bo Kaczyński ma bardzo niewielką większość, 234 posłów, to się może rozpaść" - uważa. "Niech szuka, powodzenia" - dodał.

Czytaj też: Paweł Kukiz: Młodzi PiS-owcy niewiele różnią się od młodych Kukizowców

Tyszka przypomniał, że spekulowano kiedyś o przejściu pięciu posłów PiS do Kukiz'15. "My nie bawimy się w tego typu zabawy, nie za to płacą nam obywatele" - zaznaczył.

O wspomnianych w artykule Brynkusie i Józwiaku Tyszka powiedział, że ci posłowie są "super" i zachęcił, aby zainteresować się ich działalnością. Podkreślił przy tym, że Kukiz'15 docenia wszystkich posłów w swoim klubie. "Jesteśmy jedynym klubem, w którym jest jakakolwiek dyskusja" - przekonywał. Jego zdaniem, w PO lub w PiS posłowie "nie mają prawa mieć własnego zdania" i "muszą głosować na rozkaz".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • TENSAM 2017-09-04 18:06:00
    Tyszka ty jesteś inicjatorem rozdźwięku w PiSie. Uważasz się za najmądrzejszego, a jesteś zwykłym gumiakiem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA