REKLAMA

Stanisław Tyszka wicemarszałkiem sejmu? Paweł Kukiz wybrał kandydata

  • Autor: PAP/em
  • 12 listopada 2015 11:52
Stanisław Tyszka wicemarszałkiem sejmu? Paweł Kukiz wybrał kandydata Stanisław Tyszka (fot. facebook.com/stanislaw.tyszka)

Zapadły pierwsze decyzje na czwartkowym posiedzeniu klubu Ruchu Kukiz'15. Wybrano szefa klubu i kandydata na wicemarszałka Sejmu.

- Paweł Kukiz został szefem klubu parlamentarnego Ruchu Kukiz'15, Stanisław Tyszka jest kandydatem na stanowisko wicemarszałka Sejmu - poinformował w czwartek rzecznik klubu Jakub Kulesza.Takie decyzje zapadły na czwartkowym posiedzeniu klubu Ruchu Kukiz'15.

Kukiz bezdyskusyjnym liderem

Kulesza powiedział, że wybór Kukiza na stanowisko szefa klubu był "bezdyskusyjny". "To nasz lider" - podkreślił.

Wiceprzewodniczącymi klubu zostali: Marek Jakubiak i Agnieszka Ścigaj; do prezydium klubu weszli również: Piotr Apel, Norbert Kaczmarczyk, Robert Winnicki, Kornel Morawiecki i Stanisław Tyszka. Sekretarzem klubu została Elżbieta Borowska.

Nowoczesna też wybrała

Szefa klubu parlamentarnego wybrała też Nowoczesna. Ryszard Petru został w czwartek szefem klubu parlamentarnego tego ugrupowania.

Wiceszefowymi klubu zostały posłanki: Katarzyna Lubnauer, Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt.Monika Rosa została wybrana na sekretarza klubu, zaś Kamila Gasiuk-Pihowicz na rzecznika.

Klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego również wybrał szefa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Jadzia 2015-11-13 23:35:33
    Ale, fajny ten p. Tyszka. Prawdziwe ciacho. Ujjjjjj.
  • kwa_kwa 2015-11-12 12:22:08
    Jak widać, w tej Nowoczesnej same polskie nazwiska. Kwa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA