REKLAMA

Stanisław Tyszka: Wniosek o wotum nieufności dla rządu to ustawka pijarowa Platformy

  • Autor: PAP/JS
  • 17 marca 2017 20:36
Stanisław Tyszka: Wniosek o wotum nieufności dla rządu to ustawka pijarowa Platformy Stanisław Tyszka (fot.:youtube.com)

Wniosek PO o wotum nieufności dla rządu, to kolejna odsłona teatru partiokracji i ustawka pijarowa Platformy - ocenił wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

• PO zaprezentowała w piątek w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.

• Kandydatem Platformy na nowego premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna.

• Wniosek ma zostać złożony w Sejmie w przyszłym tygodniu.

• Stanisław Tyszka zapowiedział, że posłowie Kukiz'15 prawdopodobnie wstrzymają się od głosu podczas głosowania.

Tyszka ocenił na konferencji prasowej w Sejmie, że wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu, to "kolejna odsłona teatru partiokracji". "W Polsce nie mamy debaty politycznej, mamy debatę pseudopolityczną" - mówił. Jak dodał, to "ustawka pijarowa Platformy Obywatelskiej".

Poseł Kukiz'15 oświadczył, że jego ugrupowanie odrzuca politykę, która polega na tym, że Polaków zajmuje się sprawami, które nie mają dla nich żadnego znaczenia. "To są typowe dla PO i PiS tematy zastępcze" - stwierdził.

Tyszka ocenił, że rząd premier Szydło nie jest dobrym rządem, ale - jak zastrzegł - Kukiz'15 nie chce zamiany tego rządu na gabinet, złożony z polityków, którzy rządzili już przez osiem lat, a w czasie ich rządów 21 razy podniesiono podatki, a 2,5 miliona Polaków wyjechało za granicę.

Dlatego - zapowiedział Tyszka - posłowie Kukiz'15 prawdopodobnie wstrzymają się w trakcie głosowania w Sejmie nad wnioskiem o wotum nieufności w Sejmie.

Pytany, czy przedstawiciel Kukiz'15 będzie rozmawiał z Platformą o ewentualnym poparciu ich wniosku, Tyszka powiedział: "Nie wyobrażam sobie. Zapoznam się z przyjemnością z uzasadnieniem wniosku i porównam z ośmioma latami rządów Platformy".

"My zachowujemy równą odległość wobec PiS i PO, postrzegamy ich, jako stojących po jednej stronie barykady, po drugiej stronie barykady są obywatele, których my reprezentujemy" - powiedział poseł Kukiz'15.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • dudukam 2017-03-18 12:34:44
    Każdy CHAM, jak go wyrzucą za drzwi, włazi ponownie oknem a potem jeszcze raz przez komin. O tym, że ten pan nie nadaje się na premiera wiedzą wszyscy, no ale kogoś trzeba wystawić na "dudka". Jak nie wiedział, kto wyzwolił Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu, to ośmieszył się do tego stopnia, że już nie nadaje się, nawet na ministra spraw zagranicznych. Twierdził, że to byli Ukraińcy. Tak, ale zapomniał dodać, że Ukraińcy, tylko otworzyli bramę od wewnątrz obozu, bo byli to Ukraińcy w SS-mańskich mundurach, pozostający w służbie hitlerowców.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA