REKLAMA

Stanisław Tyszka z Kukiz'15 o dwóch latach rządu PiS

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 17 listopada 2017 16:09
Stanisław Tyszka z Kukiz'15 o dwóch latach rządu PiS Stanisław Tyszka odniósł się także do przyjętej w środę (15 listopada) rezolucji w Parlamencie Europejskim. (Stanisław Tyszka, fot.youtube)

- Jeżeli obywatele zobaczą prawdę: podwyżki podatków, rozrost administracji, nepotyzmu i kumoterstwa, to PiS zginie przez własną pychę, podobnie jak PO. Mam nadzieję, że jednocześnie obywatele dojrzą ciężką i konstruktywną pracę Kukiz’15 - mówi Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu, poseł Kukiz'15.

Jego zdaniem Polacy oczekują dziś. stabilizacji.

- Życzę nam wszystkim merytorycznej, spokojnej dyskusji o problemach zasadniczych: o służbie zdrowia, z którą rząd nie jest w stanie nic pozytywnego zrobić, o podmianie ludnościowej - 2,5 mln Polaków za granicą, 1,5 mln Ukraińców w Polsce. O tym, że na podstawie umowy z 2012 roku Polacy mają płacić pracownikom z Ukrainy emerytury minimalne, nawet gdy przepracowali oni np. tylko pół roku w Polsce. O niekontrolowanym rozroście instytucji państwowych, które kosztują nas coraz więcej i nadal są nieskuteczne w rozwiązywaniu problemów Polaków - mówi w wywiadzie dla WNP.pl.

 Jak dodaje, chciałby, żebyśmy żyli w normalnym państwie, służącym obywatelom.

Stanisław Tyszka odniósł się także do przyjętej w środę (15 listopada) rezolucji w Parlamencie Europejskim.

- Rezolucja Parlamentu Europejskiego jest dla wizerunku Polski bardzo szkodliwa. Jest ona efektem konsekwentnego donoszenia na Polskę przez PO i Nowoczesną oraz efektem błędów PiS - twierdzi.

Jego zdaniem, w relacjach z UE mamy nieumiejętne otwieranie szeregu frontów, co nie służy skutecznemu budowaniu koalicji - na przykład na rzecz polskich pracowników delegowanych. - O tym mało się mówiło, a to jest 500 tys. osób, które mogą stracić pracę z powodu nieskuteczności polityki zagranicznej rządu - dodaje.

Jak zauważa, w polityce zagranicznej widzi olbrzymią słabość ministra Waszczykowskiego. - Z obrad Sejmu zdjęto projekt ustawy penalizujący propagandę banderowską. Jesteśmy za dobrymi relacjami z Ukrainą, ale one powinny być oparte na prawdzie - mówi. 

Czytaj więcej tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA