REKLAMA

Stanowiska w rządzie: Kandydaci na ministrów i wicepremiera PiS

  • Autor: AT
  • 19 października 2015 08:33
Stanowiska w rządzie: Kandydaci na ministrów i wicepremiera PiS PiS już wie kogo obsadzi w rządzie (fot.wybierzpis.org.pl)

Macierewicz, Kempa, Wasserman - oni między innymi typowani są na stanowiska w nowym rządzie PiS. Kto jeszcze?

"Newsweek" przedstawił kandydatów na poszczególnie stanowiska w rządzie PiS. I tak wiadomo już, że stanowiska wicepremiera nie obejmie Jarosław Gowin, wybrany na szefa MON. Tekę wicepremiera i stanowisko ministra nauki i szkolnictwa wyższego ma dostać prof. Piotr Gliński.

Drugim wicepremierem miałby zostać szef nowego super-resortu rozwoju i gospodarki. Tu kandydatów jest dwóch - Paweł Szałamacha lub Mateusz Morawiecki. Miejsce w rządzie ma dostać m.in. Mariusz Kamiński, były szef CBA. W kontekście służb wymieniany jest także Antoni Macierewicz - czytamy w "Newsweeku".

Niepewnym resortem jest ministerstwo spraw wewnętrznych. Tu kandydatów jest trzech - Joachim Brudziński, Jarosław ZielińskiMariusz Błaszczak - podaje "Newsweek". Mniej wątpliwości jest w przypadku ministerstwa sprawiedliwości. Szefową miałaby zostać tu Małgorzata Wasserman. Z kolei na wiceministra nadzorującego więziennictwo typuje się Beatę Kempę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA