REKLAMA

Stefan Niesiołowski: Duda kłamie, wpisuje się w pisowską narrację

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 29 kwietnia 2016 16:23
Stefan Niesiołowski: Duda kłamie, wpisuje się w pisowską narrację Zdaniem Niesiołowskiego media po zmianach PiS, wyglądają jak "media stanu wojennego", wprowadzenie abonamentu RTV nazwał natomiast "haraczem od społeczeństwa" (fot. Adrian Grycuk/wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

• - Duda kłamie. To nie jest mój prezydent. Pan Duda wpisuje się w pisowską narrację tego konfliktu. No wpisany w pisowską narrację jest od początku - mówił Stefan Niesiołowski, poseł PO, komentując spór wokół Trybunału Konstytucyjnego.
• O Jarosławie Kaczyńskim powiedział natomiast: "To jest człowiek wyprany z poczucia humoru, frustrat zakompleksiony".

Poseł PO Stefan Niesiołowski w rozmowie z Moniką Olejnik w radiu ZET komentował spór wokół Trybunału Konstytucyjnego. Pytany o propozycję Jarosława Kaczyńskiego ws. spotkania liderów wszystkich klubów, by kolejny raz obradować na temat TK, nazwał ją "bezczelną".

- Po tym, co zrobił wtedy, kiedy oszukał, okłamał, bo żadnych konsultacji nie było, żadnych propozycji, a pan Kuchciński powołał, właściwie samych pisowskich, związanych z PiS, ekspertów,  spotykanie się z panem Kaczyńskim uważam za duży błąd - powiedział.

Jak dodał, jego zdaniem Grzegorz Schetyna na takie spotkanie nie powinien się stawić. - Nie tylko Grzegorz Schetyna, tylko nikt. Po prostu podziękować panu Kaczyńskiemu. PiS musi opublikować orzeczenia. I jeszcze wczorajszy dzień. Paskudna ta nominacja tego pana z Trybunału, nawet nie chcę nazwiska przytaczać - mówił.

Pytany o stanowisko prezydenta w sprawie konfliktu wokół TK powiedział. - To nie jest mój prezydent, pan Duda kłamie. Pan Duda wpisuje się w pisowską narrację tego konfliktu. No wpisany w pisowską narrację jest od początku - uważa poseł PO.

W rozmowie z Moniką Olejnik odniósł się także do słów rzeczniczki PiS Beaty Mazurek po wtorkowym (26 kwietnia) Zgromadzeniu Ogólnym Sędziów Sądu Najwyższego. W uchwale Zgromadzenia uznano, że "nieopublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego o niekonstytucyjności jakiegoś przepisu uchyla domniemanie jego zgodności z konstytucją już z chwilą ogłoszenia wyroku". Komentując tę sprawę, Mazurek stwierdziła, że "jest to dalsze szerzenie się anarchii w naszym kraju". "Tak naprawdę zebrał się zespół kolesi, którzy bronią status quo poprzedniej władzy".

- Pani Mazurek jest kulturalną osobą i to jest osoba w ogóle kulturalna, może nie jest jakaś błyskotliwa, ale w każdym razie jest to sympatyczna osoba. Ja myślę, że ona po prostu powtórzyła przekaz dnia, który oni tam mają obowiązek powtarzać, bo ci ludzie mówią to samo, wszyscy to samo, właściwie zapraszanie ich do mediów, media to robią, no to ich sprawa, ale właściwie jednego można zaprosić na dzień, bo wszyscy inni mówią to samo. I pani Mazurek powtórzyła przekaz pisowski. Ja myślę, że ona sama tego nie wymyśliła - skomentował Stefan Niesiołowski.

Odniósł się także do zmian w mediach publicznych. Komentując decyzję władz TVP o rezygnacji z emisji kabaretów, powiedział:

- Bo to są tchórze, przede wszystkim nie mają poczucia humoru, to są mali ludzie. Ja myślę, że to on, Jarosław Kaczyński, bo to jest człowiek wyprany z poczucia humoru, frustrat zakompleksiony i on prawdopodobnie, on, ale tego nie wiem, powiedział tym swoim lizusom pisowskim słuchajcie, no mogą o mnie tam coś mówić i w takim razie zadbajcie żeby to nie było, oni się boją prawdy - powiedział.

Jego zdaniem media po zmianach PiS, wyglądają jak "media stanu wojennego", wprowadzenie abonamentu RTV nazwał natomiast "haraczem od społeczeństwa".

- Mam nadzieję, że na tym haraczu się przejadą, a prędzej czy później to społeczeństwo, które w tej chwili chcą zmusić do płacenia na pisowską telewizję ich obali i tylko na to liczę - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Iwona 2016-05-01 00:23:26
    Stefek zapomniałeś zażyć TABLETKĘ !!! I znowu się PIENISZ i czepiasz NORMALNYCH ludzi!!! Tyle razy Ci mówiłem że jak musisz to CZEPIAJ się NIENORMALNYCH!!!! ...I tu Masz do WYBORU: Kwaśśniewskiego-ALKOHOLIKA, TW-BOLKA i SZOGUNA-ŁĄCZĘ SIĘ w BULU i NADZIEJI....Polsce przynosili tylko WSTD!!!!!! PozdrawiamREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA