REKLAMA

Stefan Niesiołowski może odejść. Rozłam w PO już blisko?

  • Autor: GP
  • 21 września 2016 08:35
Stefan Niesiołowski może odejść. Rozłam w PO już blisko? Stefan Niesiołowski jest w parlamencie od czasów transformacji ustrojowej. (fot.:flickr.com/CC)

• Stefan Niesiołowski może opuścić PO. Polityk nie zaprzecza możliwości wsparcia swoim głosem nowego koła parlamentarnego.
• Koło powołują Michał Kamiński, Stanisław Huskowski i Jacek Protasiewicz. Wszystkich trzech, po konflikcie z Grzegorzem Schetyną, PO usunęła z partii.
• Niesiołowski bronił byłych wtedy klubowych kolegów.

Media spekulują o przyszłości części polityków PO. Najnowsze doniesienia, o których informowała "Gazeta Wyborcze" dotyczą Stefana Niesiołowskiego. 20 września dziennik napisał, że Niesiołowski może zasilić nowe koło parlamentarne, które tworzy (wyrzucony z PO) Michał Kamiński.

Zapytany o taki scenariusz Niesiołowski nie zaprzeczył.

To nie koniec, bo koło ma też zasilić Bożena Bukiewicz. W skład nowego podmiotu parlamentarnego najprawdopodobniej wejdą Stanisław Huskowski i Jacek Protasiewicz. Także kiedyś członkowie PO.

Niesiołowski prezentuje w partii odmienne stanowisko niż lider Grzegorz Schetyna. Do tego stopnia, że otwarcie krytykował decyzje lidera. Dla przykładu w lipcu wygłosił tę ocenę: - Grzegorz Schetyna okazuje się bardzo złym przywódcą. Platforma Obywatelska zawsze była partią demokratyczną. PO Donalda Tuska była partią, w której były różne poglądy i siła Platformy to demokracja.

Bronił też Michała Kamińskiego, Stanisława Huskowskiego i Jacka Protasiewicza, gdy ci byli w konflikcie ze Schetyną. Starcie zakończyło się wspomnianym już wcześniej wydaleniem trzech panów z partii.

Stefan Niesiołowski jest politykiem, zoologiem i wykładowcą akademickim. Karierę polityczną zaczynał jako opozycjonista w okresie komunizmu w Polsce, był członkiem "Solidarności", był internowany w okresie stanu wojennego.

Zasiadał w Sejmie w kadencjach I, III, VI, VII i obecnej VIII. Senatorem był w latach 2005 do 2007. W VII kadencji piastował stanowisko wicemarszałka izby.

W III RP zbudował sobie opinie bardzo kategorycznego krytyka linii politycznej PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA