REKLAMA

Stefan Niesiołowski o expose: Ogólnie obrzydliwe. Głos zabrał też b. prezydent Warszawy

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 18 listopada 2015 13:49
Stefan Niesiołowski o expose: Ogólnie obrzydliwe. Głos zabrał też b. prezydent Warszawy Reakcja PiS-u była entuzjastyczna w każdym punkcie, lizusowska. Co chwila PiS przerywał ten bełkot oklaskami (fot. Adrian Grycuk/wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

Stefan Niesiołowski i Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej komentują dla Parlamentarny.pl expose premier Beaty Szydło.

– Expose Beaty Szydło było banalne, nudne, miejscami kłamliwe, słusznie przerywane okrzykami: „Duda, pomoc, kłamstwa, Kamiński”. Zapowiedzi poprawy wszędzie: w służbie zdrowia, mieszkalnictwie, rolnictwie, w stosunkach z Unią, w polityce zagranicznej. Powtarzanie tych PiS-owskich zaklęć. W sumie nic nowego nie wnosiło, miejscami obrzydliwe, zwłaszcza, kiedy padło sformułowanie, że media publiczne muszą być rzetelne. To samo mówili komuniści w stanie wojennym. Reakcja PiS-u była entuzjastyczna w każdym punkcie, lizusowska. Co chwila PiS przerywał ten bełkot oklaskami – twierdzi poseł PO Stefan Niesiołowski.

Poseł Marcin Święcicki, były prezydent Warszawy, wystąpieniem Beaty Szydło także nie jest zaskoczony. – Nic mnie specjalnie nie zaskoczyło. Były przedstawione propozycje, których nie sposób zsumować, nie ma możliwości by one finansowo zmieściły się w budżetach, bez narażania finansów na utratę równowagi. Były zapowiedzi uruchomienia pieniędzy banku centralnego, nie wiadomo w zasadzie dlaczego, skoro jest nadpłynność w bankach jest, to jest niejasne i niezrozumiałe – uważa poseł Marcin Święcicki.

Jego zdaniem Beata Szydło nie zrozumiała też do końca problemu uchodźców, co może mieć wpływ na stosunki polsko-niemieckie. – Widać, że będzie konflikt z Niemcami na tle uchodźców. Sprawa została sprowadzona do tego, że pani Merkel powiedziała, że mogą przyjeżdżać i to jest zdaniem PiS przyczyna napływu uchodźców, a nie to, że parę milionów ludzi ucieka z domostw przed wojną, więc zupełnie niepłynne rozpoznanie kwestii uchodźczej – komentuje poseł Marcin Święcicki.

Święcicki nie wierzy też w zapewnienia o poprawie jakości polskiego sądownictwa. – Nie wierzę, żeby pan Ziobro mógł uzdrowić sądownictwo. To jest sprzeczność sama w sobie. Nie mam zaufania do zapowiedzi, że sądy będą sprawiedliwe pod nadzorem pana Ziobry. Nie wierzę też w zmiany w wojskowości. Pan Macierewicz, jak wiadomo, raczej jest od destrukcji niż zrobienia czegoś – dodaje poseł PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jola 2015-11-18 17:50:36
    Po PO nie spodziewam się nic dobrego, będą szczekać aż do własnej agoni, oby szybko to nastąpiło. Rozliczyć PO i pieniądze się znajdą jak ci co je ukradli przez 7 lat oddadzą to co zagrabili.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA