REKLAMA

Strona izraelska zwróciła się o przełożenie wizyty szefa BBN

  • Autor: PAP/JS
  • 01 lutego 2018 21:44
Strona izraelska zwróciła się o przełożenie wizyty szefa BBN W czwartek izraelskie MSZ poinformowało o przekazaniu prośby o przełożenie planowanej wizyty szefa polskiego BBN w Izraelu w związku z przyjęciem przez Senat nowelizacji ustawy o IPN. (Paweł Soloch, fot.BBN/bbn.gov.pl)

Potwierdzamy, że strona izraelska zwróciła się z prośbą o przełożenie przyszłotygodniowej wizyty szefa BBN Pawła Solocha w Izraelu - poinformowano na Twitterze Biura Bezpieczeństwa Narodowego. BBN wyraziło nadzieję na kontynuowanie dialogu w niedalekiej przyszłości.

"Potwierdzamy, że strona izraelska zwróciła się z prośbą o przełożenie przyszłotygodniowej wizyty szefa BBN Pawła Solocha w Izraelu. Wyrażamy nadzieję, że dialog w sprawach bezpieczeństwa, mający strategiczne znaczenie dla obu państw, będzie kontynuowany w niedalekiej przyszłości" - napisano na Twitterze BBN.

 

W czwartek izraelskie MSZ poinformowało o przekazaniu prośby o przełożenie planowanej wizyty szefa polskiego BBN w Izraelu w związku z przyjęciem przez Senat nowelizacji ustawy o IPN.

"W świetle przyjęcia ustawy przez polski Senat Izrael zwrócił się z prośbą o przełożenie planowanej wizyty szefa polskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego" - głosi oświadczenie rzecznika izraelskiego resortu dyplomacji, które opublikowano na stronie internetowej MSZ.

We wcześniejszym komunikacie MSZ podkreśliło, że Izrael "kategorycznie sprzeciwia się" decyzji Senatu. "Żadna ustawa nie zmieni faktów" - podkreślono.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Roman Kafel 2018-02-03 19:56:06
    Przelozylo?????NO prosze...moze jeszcze pomerdac ogonkami?????, zeby sie Israel nie obrazil????REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA