REKLAMA

Światowi liderzy na Facebooku. Jak wypada prezydent Andrzej Duda?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 stycznia 2016 12:50
Światowi liderzy na Facebooku. Jak wypada prezydent Andrzej Duda? Profil prezydenta Andrzeja Dudy w ubiegłym roku lubiło 464 tys. użytkowników Facebooka (fot. facebook)

· Prezydent USA Barack Obama jest najbardziej popularnym światowym liderem na Facebooku.
· Obama zgromadził 46 mln fanów.
· Polski prezydent został wymieniony wśród tych, którzy korzystają z nowoczesnych rozwiązań.

Prawie 90 proc. wszystkich rządów zaznacza swoją obecność na Facebooku. 87 szefów państw, 82 szefów rządów i 51 ministrów spraw zagranicznych posiada swoje oficjalne profile na tej platformie - wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Burson-Marsteller, wiodącą agencję public relations.

W ciągu ostatnich ośmiu lat, Facebook stał się platformą, na której swą obecność zaznaczają światowi przywódcy. W dniu 4 stycznia 2016 roku, wszyscy oni zgromadzili łącznie 230 489 257 fanów i opublikowali łącznie 302 456 postów.

Najbardziej popularnym światowym liderem na Facebooku jest Barack Obama. Prezydent USA zgromadził 46 mln fanów. Za nim plasuje się indyjski premier Narendra Modi z ponad 31 mln fanów na swoim oficjalnym profilu.

fot. burson-marsteller.com

W Europie wśród liderów najbardziej popularni są prezydent Turcji Tayyip Erdogan, brytyjska monarchia, prezydent Rumunii Klaus Iohannis, kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Rosji Dmitry Medvedev.

fot. burson-marsteller.com

Prezydent Andrzej Duda został wymieniony, obok prezydenta Argentyny Mauricio Macrii, Brazylii Dilmy Rousseff, premiera Kambodży Hun Sena, premiera Kanady Justina Trudeau i Białego Domu jako ten, który korzysta z Facebooka do nadawania na żywo swoich konferencji prasowych i przemówień.

Profil prezydenta Andrzeja Dudy w ubiegłym roku lubiło 464 tys. użytkowników Facebooka, w 2015 roku zgromadził 2 mln polubień pod postami, 197 tys. komentarzy i 262 tys. udostępnień. W ub.r. zamieszczono na nim 694 posty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA