REKLAMA

Świętokrzyska PO ma nowy zarząd

  • Autor: PAP/AT
  • 20 grudnia 2017 07:13
Świętokrzyska PO ma nowy zarząd Artur Gierada przedstawił nowy zarząd świętokrzyskiej PO (fot.platforma.org)

We wtorek (19 grudnia) w Kielcach odbyła się Rada Regionalna świętokrzyskiej PO, po której przedstawiony został nowy zarząd. W skład weszli m.in. Lucjan Pietrzyk, Jan Maćkowiak, Eligiusz Mich i Marzena Okła-Drewnowicz.

• Przewodniczący świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej Artur Gierada przedstawił skład nowego zarządu regionalnego partii.

• Gierada, nowym szefem świętokrzyskich struktur PO został na początku grudnia.

• To jest drużyna, na którą będę mógł liczyć, z którą czekają nas same sukcesy wyborcze – podkreślił lider świętokrzyskiej PO.

Gierada, nowym szefem świętokrzyskich struktur PO został na początku grudnia, pokonując w wyborach ówczesnego komisarza partii w regionie Pawła Zalewskiego. Poinformował wtedy, że w najbliższym czasie ukształtuje się regionalny zarząd partii, który "stworzy grupa ludzi, niebojących się pracy".

We wtorek (19 grudnia) w Kielcach odbyła się Rada Regionalna świętokrzyskiej PO, po której Gierada przedstawił nowy zarząd. Na wiceprzewodniczących wybrani zostali: były poseł Lucjan Pietrzyk, wicemarszałek woj. świętokrzyskiego Jan Maćkowiak oraz wicestarosta powiatu ostrowieckiego Eligiusz Mich. W skład zarządu partii weszła m.in. była przewodnicząca świętokrzyskiej PO poseł Marzena Okła-Drewnowicz.

"Dzisiaj, największym zadaniem Platformy Obywatelskiej jest dotarcie do wszystkich obywateli. W wyborach wewnętrznych długo dyskutowaliśmy jak się otworzyć, jak powrócić do naszej genezy, a więc do obywatelskości. Nie ma lepszego momentu, jak wybory samorządowe" - zaznaczył Gierada. Dodał, że "PO będzie prezentować szereg propozycji dla mieszkańców, bo chcemy zachęcić jak najwięcej osób do tego, żeby działały społecznie".

Czytaj też: Platforma Obywatelska skompletowała nowe władze na Śląsku

Podczas minionych pięciu miesięcy, w świętokrzyskiej PO doszło do kilku wewnętrznych konfliktów. We wrześniu, na prośbę Zalewskiego, Zarząd Krajowy Platformy rozwiązał lokalne struktury partii w powiecie ostrowieckim. Jak podkreślił wówczas Zalewski, powodem decyzji była negatywna ocena koalicji PO z PiS w Radzie Powiatu Ostrowieckiego. "Negatywna ocena naszych wyborców, moja i członków partii" - tłumaczył wówczas polityk.

"Jesteśmy w momencie, gdy rozmawiamy o tych konfliktach, choć jeśli spojrzymy na naszą konkurencję, to i tak jest ich mało" - wyjaśnił Gierada. Dodał, że najlepszym przykładem poprawy sytuacji jest wybór byłego szefa ostrowieckich struktur PO Eligiusza Micha na wiceprzewodniczącego partii w regionie.

"Przeciwników nie mamy dzisiaj w samej Platformie Obywatelskiej, tylko wśród ludzi, którzy widzą Polskę inaczej niż my, którzy chcą ją kierować w stronę wschodnią" - podkreślił Gierada.

Polityk pytany o przyszłość byłego komisarza świętokrzyskiej PO Pawła Zalewskiego, który nie znalazł się w zarządzie regionalnym partii, podkreślił, że "jego doświadczenie, rozpoznawalność i popularność w wielu gremiach jest bezcenna i będziemy z niej wielokrotnie korzystać".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA