REKLAMA

Świętokrzyskie. Kazimierz Kotowski pierwszy na liście PSL

  • Autor: PAP
  • 11 sierpnia 2015 05:43
Świętokrzyskie. Kazimierz Kotowski pierwszy na liście PSL

Członek zarządu województwa świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski ma otworzyć listę PSL w wyborach do Sejmu w okręgu obejmującym cały region. Zdecydowało o tym prezydium zarządu wojewódzkiego partii.

"To jest propozycja, która ma status uchwały prezydium zarządu wojewódzkiego PSL, bo to prezydium jest upoważnione do przedstawienia propozycji na konwencji, która odbędzie się w niedzielę" - wyjaśnił PAP w poniedziałek wieczorem szef świętokrzyskich struktur i zarazem wiceprezes PSL Adam Jarubas.

Województwo świętokrzyskie w wyborach do Sejmu stanowi jeden okręg wyborczy. Jedynką ludowców ma być Kazimierz Kotowski. W zarządzie województwa odpowiada m.in. za fundusze UE. Ma 64 lata, jest absolwentem Wydziału Rolnego Akademii Rolniczej w Lublinie. W latach 1999-2010 był starostą opatowskim; przewodniczył też Związkowi Powiatów Polskich.

We wrześniu ub.r. bezskutecznie walczył o fotel senatora w wyborach uzupełniających z okręgu nr 82, na który składa się pięć świętokrzyskich powiatów. Przegrał wówczas z kandydatem PiS Jarosławem Rusieckim.

Dalsze miejsca na liście ludowców zajmują kolejno - posłowie Mirosław Pawlak oraz Marek Gos, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Beata Oczkowicz oraz członek zarządu województwa Piotr Żołądek.

"Nowością jest to, ze w każdym z trzech okręgów w województwie wystawiamy kandydatów na senatorów" - powiedział PAP Jarubas. Z okręgu obejmującego północną część regionu wystartuje wiceminister gospodarki, 38-letni Arkadiusz Bąk. W okręgu kieleckim, PSL wyznaczył dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach Małgorzatę Stanioch. Na południu regionu o fotel senatora będzie walczył radny sejmiku oraz dyrektor w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku Zdroju Grzegorz Gałuszka.

Propozycję prezydium zarządu świętokrzyskiego PSL musi zatwierdzić jeszcze wojewódzka konwencja partii zaplanowana na najbliższą niedzielę. Wybory odbędą się 25 października.

Podobał się artykuł? Podziel się!
PSL

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA