REKLAMA

Świętokrzyskie: Nowy zarząd PiS chce, by partia zwyciężyła wyborach samorządowych

  • Autor: PAP/JS
  • 28 listopada 2016 17:24
Świętokrzyskie: Nowy zarząd PiS chce, by partia zwyciężyła wyborach samorządowych Nowy zarząd świętokrzyskiego PiS (fot. Krzysztof Lipiec/twitter)

• Zwycięstwo w wyborach samorządowych w 2018 r. – przede wszystkim na szczeblu województwa – to cel pracy nowego zarządu świętokrzyskiego PiS.
• Zdaniem prezesa ugrupowania w regionie posła Krzysztofa Lipca, województwo potrzebuje „głębokiej przemiany”.

W niedzielę w Kielcach Lipiec - dotychczasowy pełnomocnik struktur PiS w okręgu kieleckim (nr 33) - został wybrany prezesem zarządu okręgowego partii. Okręg obejmuje teren całego woj. świętokrzyskiego. Delegaci zjazdu wybrali także 20 osób do zarządu okręgowego partii. Gremium tworzy w sumie 36 osób - to m.in. parlamentarzyści PiS i członkowie partyjnej Rady Politycznej. "Ten skład pokazuje, że za politykę w najbliższej kadencji będą odpowiedzialni naprawdę dobrzy, fajni, sprawdzeni ludzie. To są ludzie zajmujący ważne funkcje, również w działalności publicznej, i radni, którzy pokazali, że potrafią pracować dla wspólnego dobra kosztem własnych, osobistych interesów" - podkreślił Lipiec podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Jak ocenił, będzie to ważna kadencja władz regionalnych PiS, ze względu na zaplanowane w 2018 r. wybory samorządowe. "Uważamy, że woj. świętokrzyskie potrzebuje dobrych zmian, potrzebuje przede wszystkim głębokiej przemiany - mówię tu o wyborach samorządowych - i nie możemy sobie w tym wszystkim pozwolić na byle jakość. Z miejsca bierzemy się do ciężkiej pracy" - dodał Lipiec.

Poinformował, że pierwsze posiedzenie nowo wybranego zarządu okręgowego PiS odbędzie się za dwa tygodnie. Jedną z pierwszych decyzji gremium ma być powołanie rady programowej świętokrzyskiego PiS. Program partii dla regionu będzie modyfikowany podczas spotkań z mieszkańcami, tak by przedstawić go mieszkańcom wiosną 2018 r.

"Zdajemy sobie sprawę, że woj. świętokrzyskie od dłuższego już czasu jest zdominowane przez struktury PSL i będziemy musieli przeciwstawić się temu wszystkiemu, co było do tej pory realizowane przez PSL (PSL ma większość w sejmiku województwa - red). Chcemy wygrać wybory samorządowe za dwa lata, chcemy aby końcówka tej ważnej, bo ostanie tak zasobnej perspektywy finansowej z UE, mogła być realizowana i dysponowana przez PiS, które chociażby w ostatnim roku pokazało, jak bardzo istotne są dla niego sprawy regionu" - argumentował obecny na konferencji senator Krzysztof Słoń.

Czytaj też: Karczewski chce wzmocnić pozycję Senatu

Zdaniem senatora, niedzielny zjazd pokazał konsolidację świętokrzyskiego PiS. Lipiec przypomniał, że był to największy zjazd okręgowy tej partii w Polsce - uczestniczyło w nim 591 delegatów z 887 uprawnianych (jednym z warunków weryfikacji było opłacanie partyjnych składek). "To było też bardzo liczne grono ludzi PiS, którzy bardzo poważnie traktują konstytucje Prawa i Sprawiedliwości, jaką jest statut partii, gdzie równowaga pomiędzy prawami i obowiązkami członka partii jest zachowana" - dodał Lipiec.

Lipca, który otrzymał rekomendację prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na szefa lokalnych struktur, w głosowaniu poparło 395 osób, 161 było przeciw. Poseł zaprzeczał, by w partii na szczeblu lokalnym istniała wewnętrzna opozycja. "To byli ludzie, którzy mogli mieć inne zdanie. Świętokrzyska drużyna Prawa i Sprawiedliwości jest zcementowana, jest jednością" - ocenił.

Zdaniem posłanki Marii Zuby, gdyby wewnątrz partii była opozycja, to jej przedstawiciele wystawiliby kontrkandydata w wyborach prezesa. "Jest partia, w której są ludzie o różnych poglądach. I my to szanujemy" - dodała.

W najbliższym czasie będą wybierane władze gminne i powiatowe PiS w woj. świętokrzyskie. Lipiec wyjaśniał, że termin wyborów będzie uzależniany od decyzji przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS - wg posła Lipca do wyborów dojdzie prawdopodobnie na początku 2017 r. "Zależy nam na tym, by usprawnić te struktury. Dla nas najważniejsze wyzwanie, to aby w każdej gminie istniała struktura PiS" - zaznaczył.

Obecnie PiS ma komitety terenowe w 92 ze 102 gmin woj. świętokrzyskiego. "Jeśli tego dopełnimy, będzie można powiedzieć, że ta kadencja zakończy się z sukcesem, potwierdzonym zwycięskimi wyborami do samorządu województwa przede wszystkim" - podkreślił poseł Lipiec.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA