REKLAMA

Sylwester Dąbrowski i Artur Standowicz wicewojewodami mazowieckimi

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 13 stycznia 2016 07:17
Sylwester Dąbrowski i Artur Standowicz wicewojewodami mazowieckimi Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie ma dwóch wicewojewodów (fot. .mazowieckie.pl)

Sylwester Dąbrowski otrzymał powołanie na stanowisko pierwszego wicewojewody mazowieckiego, a Artur Standowicz na stanowisko drugiego wicewojewody mazowieckiego. Powołania, w imieniu premier Beaty Szydło, wręczył Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.

Sylwester Dąbrowski od 2011 roku był zastępcą dyrektora Domu Pomocy Społecznej św. Józefa w Mieni (powiat miński). W latach 1997-1998 i 2001-2010 był wójtem gminy Mińsk Mazowiecki, a w latach 1998-2001 zastępcą wójta gminy Mińsk Mazowiecki. Wcześniej pracował jako leśniczy w Nadleśnictwie Mińsk Mazowiecki.

W latach 1990-2002 był radnym Rady Gminy Mińsk Mazowiecki, a w latach 1990-1994 jej wiceprzewodniczący i delegatem do Sejmiku Województwa Siedleckiego. W roku 1991 współtworzył struktury Porozumienia Centrum w województwie siedleckim (wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego), w 1994 roku współtworzył i był pierwszym przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej w Mińsku Mazowieckim.

Obecnie członek Prawa i Sprawiedliwości – sekretarz zarządu okręgu nr 18 siedlecko-ostrołęckiego, szef struktur powiatowych w Mińsku Mazowieckim. Działacz Ochotniczych Straży Pożarnych i stowarzyszenia "Sigma" w Mińsku Mazowieckim wspierającego osoby niepełnosprawne i niedostosowane społecznie.

Ukończył administrację na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej. Jest żonaty, ma dwoje dzieci i troje wnucząt. Interesuje się polityką, sportem, fotografią i wędkarstwem.

Artur Standowicz w latach 2007-2015 pełnił funkcję dyrektora kancelarii prezydenta Radomia. Wcześniej był asystentem wojewodów: Tomasza Kozińskiego, Wojciecha Dąbrowskiego oraz Jacka Sasina, a od 2015 roku doradcą wójta gminy Jastrzębia. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Interesuje się polityką, fotografią, i sportem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA