REKLAMA

Sylwestrowa potańcówka na sali sejmowej?

 • Autor: bad
 • 29 grudnia 2016 13:01
Sylwestrowa potańcówka na sali sejmowej? Na sali sejmowej odbędzie się zabawa sylwestrowa? (fot.senat.gov.pl/Katarzyna Czerwińska)

- Za chwilę sylwester, być może na sali sejmowej zostanie urządzona potańcówka? To wszystko przekroczyło już wszelkie granice, które dawno mieściły nam się w głowie. Mamy taką opozycję, mam nadzieję, że obywatele to ocenią – powiedział poseł PiS Jacek Sasin.

Jacek Sasin był gościem programu "Prosto w Oczy" Telewizji Republika. Wypowiedział się m.in. o okupacji Sejmu przez posłów partii opozycyjnych.

Jego zdaniem to „byłoby może i śmieszne, gdyby nie fakt, że dzieje się w polskim parlamencie i przez to jest smutne, bo pokazuje, że powaga naszego państwa, bo Sejm, jako instytucja jest pewną emanacją państwa, naszego systemu władzy, polskiej demokracji”.

– Sejm został zamieniony w swego rodzaju cyrk. To, co pokazują media w ostatnim czasie, posłankę śpiewającą z mównicy sejmowej, kogoś innego, kto udaje lektora zapowiadającego pogodę – powiedział Sasin.

Czytaj też: Błaszczak: Posłowie nie będą "wynoszeni" z sali plenarnej

Jak dodał Sasin, 16 grudnia widział posłów PO „z obłędem w oczach, biegających i podstawiających posłom PiS, telefony komórkowe, żeby kręcić z bliska twarze”. Jego zdaniem, były to zachowania, które nie licują z powagą parlamentu.

- Zastanawiam się, co będzie dalej. Za chwilę sylwester, być może na sali sejmowej zostanie urządzona potańcówka? To wszystko przekroczyło już wszelkie granice, które dawno mieściły nam się w głowie. Mamy taką opozycję, mam nadzieję, że obywatele to ocenią – powiedział Jacek Sasin.

W opinii Sasina, „to nie jest żaden protest o demokrację, jak chcą nasz przekonać”.

– To jest protest, który ma doprowadzić do zdobycia władzy czy zakwestionowania wyników wyborów. W Polsce mamy sytuację taką, że ci, którzy te wybory przegrali, chcieliby je w nieskończoność powtarzać, aż do momentu, w którym wygrają i wtedy jest dobrze, wtedy wyborów może już nie być w ogóle – wyjaśnił.

Sasin dodał, że „trafnie podsumowała to, mówiąc to publicznie, Ewa Kopacz.

- Powiedziała, że sytuacja w Polsce jest sytuacją nienormalną, bo rządzą oni. Czyli – jak rozumiem – normalnie jest wtedy, kiedy rządzi PO, a kiedy wygra te wybory ktoś inny, to od razu mamy sytuację nienormalną i trzeba protestować – zaznaczył. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • polityk prawicowy 2016-12-30 16:54:40
  Jako prawicowiec z przykrością muszę przyznać iż mają racje, PiS nie otrzymał mandatu w wyborach 2015roku celem ograniczania udziału w obradach parlamentarzystom innych ugrupowań, demokracja i wolność jest w Polsce zagrożona głosowania należy poważyć przestępstw nie mnożyć. Wszyscy wiemy do jakiej patologii doszło przy zagrabianiu majątków przez PiS -SLD-PSL w aferze gruntowej masowych zamian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas dla obrębów gmin na "B" mieszkalne z środków Unijnych, właściciele gruntów nie byli stronami postępowania zmieniono ewidencje gruntów z urzędu, gdzie starości wykonują zadania zakresu administracji rządowej podległej Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, okradli i wciąż okradają społeczeństwo podtrzymując proceder przestępczy , środki Unijne kierowane są do celów przestępczych obecnie w województwie Podlaskim. Mamy największy skandal przestępczy, mieszkania w obrębach miast straciły na wartości, dla czego przez ponad rok PiS nie uchwalił ustawowy regulującej rekompensaty finansowe dla właścicieli nieruchomości i budynków w obrębach miast? Nie jesteśmy "Niewolnikami" bez żadnych praw, ustroje im się popierdoliły” !!!
 • polityk prawicowy 2016-12-30 16:49:27
  Do Elzbieta Gliwinska: Jako prawicowiec z przykrością muszę przyznać iż mają racje, PiS nie otrzymał mandatu w wyborach 2015roku celem ograniczania udziału w obradach parlamentarzystom innych ugrupować demokracja i wolność jest w Polsce zagrożona głosowania należy poważyć przestępstw nie mnożyć. Wszyscy wiemy do jakiej patologi doszło przy zagrabianiu majątków przez PiS -SLD-PSL w aferze gruntowej masowych zamian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas dla obrębów gmin na "B" mieszkalne z środków Unijnych, właściciele gruntów nie byli stronami postępowania zmieniono ewidencje gruntów z urzędu gdzie starości wykonują zadania zakresu administracji rządowej podległej Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, okradli i wciąż okradają społeczeństwo podtrzymując proceder przestępczy , środki Unijne kierowane są do celów przestępczych obecnie w województwie podlaskim. Mamy największy skandal przestępczy, mieszkania w obrębach miast straciły na wartości, dla czego przez ponad rok PiS nie uchwalił ustawowy regulującej rekompensaty finansowe dla właścicieli nieruchomości i budynków w obrębach miast? Nie jesteśmy "Niewolnikami" bez żadnych praw, ustroje im się (...) !!!
 • Elzbieta Gliwinska 2016-12-30 00:44:38
  Czy Panstwo nie posiada wladzy administracyjnej, nawet sadowej, aby okupujacych sale Parlamentu powolac do odpowiedzialnosci?! Dlaczego garstce awanturnikow pozwala sie blaznowac na koszt wiekszosci Polakow?!
 • walc na 10par 2016-12-29 18:45:08
  wyłączyć prąd , ciepło i wodę i niech tańczą w smrodzie i chłodzie , dlaczego dajemy im te dobra gratis ?
 • Tłum 2016-12-29 13:36:14
  Ludzie podpisujcie Petycję do POLAKÓW w obronie Jarosława Kaczyńskiego, jak nie chcecie powtórki z PO i PSL.
 • Mały 2016-12-29 13:29:47
  Stawką jest władza, Ci co ją stracili nie odpuszczą, nawet gdyby mieli doprowadzić do tragedii. Pytanie tylko, czy Naród zrozumie i będzie chciał uczestniczyć w tej chocholej potańcówce.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA