REKLAMA

Szałamacha, Adamczyk, Jurgiel, Morawiecki. Którzy ministrowie czują się bezpieczni?

  • Autor: PAP
  • 23 września 2016 13:18
Szałamacha, Adamczyk, Jurgiel, Morawiecki. Którzy ministrowie czują się bezpieczni? Zapowiadanych zmian w rządzie nie chciał komentować wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. (fot. wikipedia.org)

•  Prawem premier Beaty Szydło jest ocena ministrów, każdy minister powinien mieć świadomość, że w którymś momencie będzie musiał ustąpić miejsca - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
• Polityka to jest chodzenie po minach, wszystko może być w życiu - skomentował minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

W piątek (23 września) rano na antenie Polskiego Radia premier Szydło zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu zostaną przedstawione zmiany personalne oraz systemowe w rządzie. Pytana o najlepszych swoich ministrów, wymieniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską i szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryka Kowalczyka (nadzorującego likwidację Ministerstwa Skarbu Państwa).

Adamczyk nie boi się o stanowisko?

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk pytany  przez dziennikarzy o możliwe zmiany w rządzie powiedział, że "każdy minister, który podejmuje się wyzwań, powinien mieć świadomość tego, że ocena jego pracy wpływa na to, iż w którymś momencie będzie musiał ustąpić miejsca tym, którzy być może będą realizowali lepiej postawione zadania".

- Nie będę sam siebie oceniał, nie będę sam sobie wydawał ocen, bo przecież każdy w swojej skromności powinien tego unikać - powiedział Adamczyk. Podkreślił, że prawem premier Szydło jest ocena ministrów.

Adamczyk powiedział też, że nie rozmawiał z premier Szydło o rekonstrukcji rządu. - Dowiedziałem się z mediów, że jest taki plan - przyznał.

Pytany, czy słyszał krytyczne uwagi wewnątrz rządu na swój temat, Adamczyk odpowiedział: - Do mnie takie uwagi nie docierały, oczywiście rozmawiamy na temat realizacji przedstawianych przed nami zadań, programów. To jest dyskusja i rozmowa stała, bardzo merytoryczna.

Zapytany, czy nie obawia się utraty stanowiska, Adamczyk powiedział, że wraca do ministerstwa, bo ma bardzo napięty harmonogram nie tylko na ten tydzień. - Nie mam czasu, ani sposobności, żeby analizować pod tym kątem przyszły tydzień - podkreślił.

Jurgiel jest bezpieczny?

- Pani premier proszę pytać - mówił z kolei dziennikarzom minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Pytany, czy czuje się zagrożony, odpowiedział: - Ja? Z czym? 30 lat jestem w polityce, tak że niczego się nie boję.

Dopytywany, czy w razie ewentualnej dymisji jest już spakowany mówił: - Nie bądźcie tacy za dowcipni, bo to nieładnie. Polityka to jest chodzenie po minach, wszystko może być w życiu.

Jurgiel, pytany, czy jest zadowolony ze swojej pracy jako minister, odpowiedział: - Bardzo. Wszystkie projekty, które sobie zaplanowałem, realizuję.

Szałamacha i Morawiecki milczą

Minister finansów Paweł Szałamacha, pytany na piątkowej (23 września) konferencji prasowej o swoją ewentualną dymisję, poprosił o kolejne pytanie. - Jestem znudzony tymi pytaniami od stycznia, szczerze mówiąc - powiedział.

Zapowiadanych zmian w rządzie nie chciał również komentować wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. - Skupmy się na temacie konferencji - powiedział w odpowiedzi na pytania dziennikarzy Morawiecki, który w piątek wziął udział w podpisaniu umowy o dofinansowanie kolejnego etapu budowy II linii metra.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA