REKLAMA

Szałamacha i Neumann zakładają się o budżet na 2016 rok. Stawka to 10 tys. zł

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 30 grudnia 2015 21:55
Szałamacha i Neumann zakładają się o budżet na 2016 rok. Stawka to 10 tys. zł Paweł Szałamacha i Sławomir Neumann założyli się o 10 tys. zł (fot. facebook.com)

„Deficyt nie więcej niż 54 mld zł, dochody 313 mld zł. Stawka: 10 tys. zł płatna przez przegrywającego do budżetu państwa". Taki zakład stanął wczoraj wieczorem w Sejmie pomiędzy mną a przewodniczącym Neumannem z Platformy – informuje na swoim profilu w mediach społecznościowych minister finansów.

Paweł Szałamacha przypomniał internautom, jak doszło do zakładu. „Podczas wczorajszej debaty sejmowej nad projektem ustawy budżetowej na 2016 powstała różnica zdań co do realności budżetu. Pan poseł Sławomir Neumann wypowiadający się w imieniu klubu PO twierdził, że zepsuliśmy dorobek poprzedniej ekipy, a założenia deficytu i dochodów są nierealistyczne i może powstać problem z finansowaniem wydatków, w tym programu 500 plus” – pisze minister finansów.

Pewien założeń budżetowych, Paweł Szałamacha zdecydował się postawić za ich realizację swoje własne pieniądze.

„Zaproponowałem, że jeśli deficyt przekroczy 54 mld, to wpłacę 10 tysięcy złotych do budżetu, w przeciwnym razie płaci poseł Neumann. W odpowiedzi, pan poseł rozszerzył formułę o realizację dochodów, argumentując, że aby osiągnąć deficyt mogę dusić wydatki pod koniec roku. Przyjąłem rozszerzoną formułę” – tłumaczy minister finansów.

Jeśli więc deficyt przekroczy 54 mld zł, a dochody 313 mld zł – Paweł Szałamacha będzie musiał wyłożyć 10 tys. zł. Jeśli nie przekroczy, pieniądze wyłoży poseł PO Sławomir Neumann.

fot. facebook.com

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA