REKLAMA

Szałamacha otrzymał kilka propozycji pracy od premier Szydło

  • Autor: PAP
  • 29 września 2016 13:29
Szałamacha otrzymał kilka propozycji pracy od premier Szydło - Jesteśmy umówieni z ministrem Szałamachą w przyszłym tygodniu na rozmowę - powiedziała Szydło na konferencji. (fot. Flickr Kancelaria Premiera)

- Były minister finansów otrzymał kilka propozycji pracy, w przyszłym tygodniu mają się odbyć w tej sprawie rozmowy - poinformowała premier Beata Szydło.

- Minister Szałamacha otrzymał ode mnie propozycję. W tej chwili zastanawia się, podejmie decyzję. Powiem, że nie była to jedna propozycja. Jesteśmy umówieni z ministrem Szałamachą w przyszłym tygodniu na rozmowę - powiedziała Szydło na konferencji.

- Minister Jackiewicz nie otrzymał ode mnie propozycji - dodała.

W środę (28 września) premier Beata Szydło poinformowała, że z rządu zostaje odwołany dotychczasowy minister finansów Paweł Szałamacha, a nowym szefem MF będzie wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki, który ma łączyć oba stanowiska.

Szefowa rządu poinformowała jednocześnie, że podjęła też decyzję o powołaniu Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, na czele którego stanąć ma Morawiecki.

Czytaj też: Kopacz o nominacji dla Morawieckiego: Rola premier Szydło będzie pomniejszona

- (Morawiecki) jest autorem Planu Odpowiedzialnego Rozwoju - on będzie koordynował prace tego Komitetu. Minister Morawiecki zostaje również w związku ze zmianą strukturalną powołany na stanowisko ministra finansów - powiedziała Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA