REKLAMA

Szałamacha: Polska sobie poradzi, mimo ratingu agencji Moody's

  • Autor: GP
  • 26 kwietnia 2016 10:21
Szałamacha: Polska sobie poradzi, mimo ratingu agencji Moody's Na początku kwietnia 2016 r. agencja Moody's poinformowała, że Polska stawia czoło podwyższonemu ryzyku politycznemu na skutek kryzysu konstytucyjnego. (fot.:facebook.com/Paweł-Szałamacha)

Polska "wyszła bez szwanku" z sytuacji, jaka powstała po styczniowej obniżce ratingu przez Standard & Poor's Ratings Services, dlatego poradzi sobie także po zapowiadanej na połowę maja decyzji Moody's Investors Service, uważa minister finansów Paweł Szałamacha.

- Moody's podejmie decyzję w połowie maja: przedstawiliśmy im - m.in. w ubiegłym tygodniu w Warszawie - nasze szacunki, to będzie ich suwerenna decyzja. Po styczniowej decyzji jednej z agencji Polska wyszła bez szwanku, poradzimy sobie - powiedział minister finansów Paweł Szałamacha w wywiadzie dla Programu 3 Polskiego Radia.

Moody's ma opublikować raport na temat ratingu Polski 13 maja.

Także prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Marek Belka mówił wcześniej, że decyzja Moody's o ewentualnej zmianie oceny Polski może negatywnie wpłynąć na krajową gospodarkę, ale ponieważ jest ona uważana za stabilną i bardzo dobrze zrównoważoną, to wpływ takiej decyzji nie byłby bardzo dewastujący.

Przeczytaj: CBA weszło do warszawskiego ratusza. Czego w stołecznym samorządzie szukali agenci?

Na początku kwietnia agencja Moody's poinformowała, że Polska stawia czoło podwyższonemu ryzyku politycznemu na skutek kryzysu konstytucyjnego, wywołanego "walką" przy wyborze sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz "kontrowersyjnej" nowej legislacji, która ogranicza prerogatywy Trybunału. Ich zdaniem te wydarzenia mogą pogorszyć atrakcyjność Polski dla inwestorów zagranicznych, co jest zdarzeniem negatywnym dla ratingu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA