REKLAMA

Szczerski: Andrzej Duda spotka się z prezydentem USA Donaldem Trumpem w odpowiednim czasie

  • Autor: PAP/AT
  • 20 lutego 2017 09:45
Szczerski: Andrzej Duda spotka się z prezydentem USA Donaldem Trumpem w odpowiednim czasie Prezydent Andrzej Duda na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

• Prezydent Andrzej Duda spotka się w odpowiednim czasie z prezydentem USA Donaldem Trumpem - powiedział prezydencki doradca Krzysztof Szczerski.
• Jeśli chodzi o kontakty z administracją amerykańską, wszystko odbywa się we właściwym rytmie - zapewnił.

Krzysztof Szczerski - doradca prezydenta ds. międzynarodowych - towarzyszył Andrzejowi Dudzie podczas ubiegłotygodniowej 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Obecny był tam również m.in. wiceprezydent USA Mike Pence. Prezydencki minister został w poniedziałek (20 lutego) w "Sygnałach Dnia" zapytany, czy doszło do rozmowy Dudy z Pencem.

Czytaj też: Andrzej Duda o polityce Trumpa: Pozwólmy mu spokojnie rozpocząć działalność

Szczerski podkreślił, że prezydent uczestniczył w piątek (17 lutego) wieczorem w zamkniętej kolacji, która była częścią monachijskich obrad. "To jest taka sesja nieformalna i tam pan prezydent też oczywiście z wieloma osobami poważnymi rozmawiał" - powiedział. Zastrzegł jednak, że nie będzie w tej sprawie zdradzał żadnych szczegółów. "Zasada tej kolacji polega na tym, że ona pozostaje w pewnej dyskrecji, to ja nie będę też mówił dokładnie o wszystkich szczegółach tych rozmów, ale rzeczywiście była taka okazja do bardzo rozbudowanych kuluarów" - zaznaczył prezydencki minister.

"Chciałbym wszystkich uspokoić - chodzi o tą gorączkę takich nagłych, już, teraz, kontaktów z administracją amerykańską - to się odbywa wszystko we właściwym rytmie. Minister obrony Polski spotyka się z ministrem obrony USA, minister spraw zagranicznych rozmawia z ministrem spraw zagranicznych USA, a polski prezydent spotka się w odpowiednim czasie z prezydentem USA" - zapewnił Szczerski. "I tak to wszystko powinno się odbyć zgodnie z regułami" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA