REKLAMA

Szczerski: Donald Trump chce współpracować z Polską we wszystkich aspektach

  • Autor: PAP/AT
  • 17 listopada 2016 07:52
Szczerski: Donald Trump chce współpracować z Polską we wszystkich aspektach Trump podkreślał, że Polska jest cenionym przez niego sojusznikiem Stanów Zjednoczonych (Donald Trump, fot.Gage Skidmore/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Amerykański prezydent-elekt Donald Trump zapewnił o swojej gotowości do pełnej współpracy z Polską.
• Trump zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę do złożenia wizyty w Stanach Zjednoczonych.

Amerykański prezydent-elekt Donald Trump w rozmowie telefonicznej z prezydentem Andrzejem Dudą zapewnił o swojej gotowości do pełnej współpracy z Polską we wszystkich aspektach - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

"Padły zapewnienia, że prezydent Trump bardzo ceni Polskę i Polaków w Stanach Zjednoczonych, i zapewnia o swojej gotowości do pełnej współpracy z Polską we wszystkich aspektach, że Polska jest cenionym przez niego sojusznikiem Stanów Zjednoczonych" - powiedział Szczerski.

Poinformował, że Trump zaprosił polskiego prezydenta do złożenia wizyty w Stanach Zjednoczonych. Dodał, że Andrzej Duda skierował zaproszenie dla Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce. "Będziemy poszukiwać terminów dla takiego spotkania" - powiedział Szczerski.

Minister Szczerski pytany, czy zapewnienia ze strony amerykańskiego prezydenta-elekta dotyczyły także decyzji warszawskiego szczytu NATO, odparł, iż Trump "podkreślał, że Polska jest cenionym przez niego sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i zapewnił o dobrej współpracy polsko-amerykańskiej za jego prezydentury".

Wola rozmowy była obopólna - powiedział Szczerski pytany, z czyjej inicjatywy odbyła się środowa rozmowa telefoniczna. Szczerski ocenił rozmowę jako ciepłą i przyjacielską.

Donal Trump, który 8 listopada zwyciężył w wyborach prezydenta USA, obejmie ten urząd 20 stycznia 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA