REKLAMA

Szczerski: premier miała trudne zadanie i je zrealizowała

 • Autor: pt/pap
 • 11 marca 2017 14:41
Szczerski: premier miała trudne zadanie i je zrealizowała Krzysztof Szczerski (fot.youtube)

Premier Beata Szydło zachowała się w sposób właściwy w sytuacji, w jakiej się znalazła; miała trudne zadanie, które zrealizowała i za to należy się jej szacunek - podkreślił w sobotę minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski nawiązując do szczytu UE.

W czwartek podczas szczytu UE ponownie wybrano Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. Polska była jedynym krajem, który sprzeciwił się tej kandydaturze.

"Pani premier zachowała się w sposób właściwy w sytuacji, w jakiej się znalazła. I rzeczywiście w tym przypadku trzeba powiedzieć, że miała zadanie bardzo trudne. To trudne zadanie zrealizowała, wypełniła swoją rolę. Za to należy się jej szacunek i uważam, że każdy, kto w różnej formie chciał ten szacunek okazać ma do tego pełne prawo" - podkreślił w sobotę w TVN24 minister Szczerski.

"Ważne jest to, że pani premier potrafiła w sposób konsekwentny przeprowadzić plan polityczny, który założono" - dodał. "To jest czasami wartością samą w sobie, że potrafi się w sposób bardzo konsekwentny przeprowadzić od początku do końca program działania politycznego. Dlatego, że to pokazuje, że jesteśmy, jako Polska krajem konsekwentnym w swoim stanowisku" - zaznaczył minister.

"Wtedy gdzie wymagana jest także rozmowa z nami, każdy będzie wiedział, że rozmawia z państwem o bardzo konkretnych, twardych zasadach, które nie ulega żadnym szantażom, nawet takim, jakie były wobec nas formułowane - jak rozumiem z przekazów medialnych - wymiany naszych zasad za pieniądze. Interesy naszego regionu i tej współpracy regionalnej między Polską i krajami Trójmorza są znacznie trwalsze niż polityczne głosowania" - oświadczył.

"Dlatego nie sądzę, żebyśmy mieli do czynienia z sytuacją, która miałaby spowodować trwały uszczerbek w relacjach regionalnych" - dodał prezydencki minister.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Nie-rządnik 2017-03-13 11:30:17
  Podjęto dramatyczna walkę po czym wycofano się na z góry upatrzone pozycje. Straty są trudne do oszacowania ale morale armii pozostaje na wysokim poziomie. Walczono z sojusznikiem ponieważ prawdziwy wróg jest zbyt silny żeby spróbować. Tak głupiej polityki zagranicznej nie prowadził nikt i nigdy.
 • Kajot 2017-03-13 09:29:43
  Przegrać 1:27 - tak, to wyjątkowo trudne zadanie. Wygłupić się i ośmieszyć totalnie - też wyjątkowo trudne. Tak, tak, należy jej się szacunek. Tak jak im wszystkim. Z szeregowym posłem Kaczyńskim i jego notariuszem w Pałacu na czele.
 • x-tra 2017-03-11 23:21:23
  "...potrafiła zrealizować plan jaki założono" KTO założył ?! Czy realizacja niemądrego planu jest chwalebna ?! A cóż było tą realizacją planu : veto ?!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA