REKLAMA

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Pradze

  • Autor: GP
  • 03 grudnia 2015 08:35
Szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Pradze Prezydent Korei Południowej Park Geun-hye (fot. wikipedia.org, licencja: CC BY-SA 2.0)

Premier Republiki Czeskiej Bohuslav Sobotka gości w Pradze premier Beatę Szydło i innych polityków grupy wyszehradzkiej. Szczyt odbywa się 3 grudnia. Jego specjalnym gościem jest prezydent Korei Południowej Park Geun-hye.

Dyplomatyczne spotkanie w stolicy Czech odbywa się w atmosferze zgłębiania relacji dyplomatycznych Polski z krajami regionu. Rząd Beaty Szydło przywiązuje wielką wagę do dyplomatycznych działać grupy wyszehradzkiej.

Plan konferencji przewiduje przywitanie gości przez gospodarza o godzinie 13. Miejscem szczytu jest Pałac Czerninów na zachodnim brzegu Wełtawy. Rozmowy mają trwać do godziny 16. Po nich odbędzie się konferencja prasowa.

Spotkanie premier Szydło z prezydent Park Geun-hye jest przewidziane na godzinę 17. Całość dyplomatycznego spotkania zakończy się uroczystym wieczornym obiadem.

Pierwsza kobieta prezydent Korei 

Park Geun-hye jest w doświadczonym politykiem koreańskim. Urodzona w 1952 roku została wybrana prezydentem Korei Południowej 25 lutego 2013 r. Wcześniej miała za sobą udaną, czternastoletnią karierę parlamentarną.

Odwiedza Pragę w związku z dwudziestopięcioleciem stosunków dyplomatycznych między Czechami, a Koreą Południową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA