REKLAMA

Szef Amber Gold dostał propozycję od władz województwa zachodniopomorskiego?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 28 czerwca 2017 16:22
Szef Amber Gold dostał propozycję od władz województwa zachodniopomorskiego? Olgierd Geblewicz (fot. mat. pras)

Dziś (28 czerwca) przed komisją śledczą do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold odpowiadał prezes firmy Marcin P.

Marcin P. zeznał, że szeroko pojęte władze lotniska w Szczecinie miały złożyć mu propozycje odkupienia części udziałów lotniska, które wówczas miało znajdować się w trudnej sytuacji finansowej. Świadek zaznaczył jednak, że takie udziały go nie interesowały ze względów biznesowych.

Na komentarz w tej sprawie nie trzeba było długo czekać. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego podkreśla, że marszałek Olgierd Geblewicz nigdy nie spotkał się z Marcinem P., nie zna go, nigdy z nim nie rozmawiał, a przed komisją śledczą Marcin P. zeznaje nieprawdę.

- Województwo Zachodniopomorskie nigdy nie rozważało sprzedaży udziałów w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów, wręcz przeciwnie, od wielu lat poprzez dokapitalizowania portu, systematycznie zwiększa swoje udziały. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów jako jeden z nielicznych portów w Polsce ze względów ostrożnościowych wobec nowego przewoźnika, jakim było OLT Express, zastosował przedpłaty w opłatach lotniskowych, co było przedmiotem krytyki ze strony firmy OLT Express - czytamy w komunikacie.

- Człowiek, który oszukał tysiące ludzi, w chwili obecnej poprzez polityczną komisję ds. Amber Gold oszukuje miliony Polaków - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA