REKLAMA

Szef BBN: Wizyta Stoltenberga w Polsce to pewien sygnał polityczny dla Moskwy

  • Autor: PAP/JS
  • 24 sierpnia 2017 18:05
Szef BBN: Wizyta Stoltenberga w Polsce to pewien sygnał polityczny dla Moskwy Wizyta sekretarza NATO ma być dla Moskwy sygnałem (fot. pixabay.com)

Wizyta sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga w Polsce w kontekście zbliżających się rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad'17 to pewien sygnał polityczny dla Moskwy - powiedział szef BBN Paweł Soloch.

Jak dodał, podczas czwartkowej (24 sierpnia) wieczornej rozmowy ze Stoltenbergiem prezydent Andrzej Duda zasygnalizuje wagę problemów takich, jak bezpieczeństwo flanki wschodniej i stała obecność sił sojuszniczych na tej flance.

"Oczywiście oprócz tego są sprawy bieżące" - zaznaczył, wskazując w tym kontekście m.in. na rosyjsko-białoruskie ćwiczenia wojskowe Zapad'17, które mają odbyć się w dniach 14-20 września.

"W ten kontekst, reagowania na to, co się dzieje na wschodniej flance, wpisuje się sama wizyta sekretarza generalnego" - zauważył. Jak podkreślił, stanowi to "pewien sygnał polityczny dla Moskwy".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA