REKLAMA

Szef holenderskiego MSZ podał się do dymisji za kłamstwo o spotkaniu z Putinem

  • Autor: PAP/rs
  • 13 lutego 2018 18:45
Szef holenderskiego MSZ podał się do dymisji za kłamstwo o spotkaniu z Putinem Szef MSZ Holandii Halbe Zijlstra podał się do dymisji po tym, jak dzień wcześniej przyznał się do kłamstwa w sprawie spotkania z Władimirem Putinem. (Fot. Shuttestock.com)

Szef MSZ Holandii Halbe Zijlstra podał się we wtorek do dymisji po tym, jak dzień wcześniej przyznał się do kłamstwa w sprawie spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w 2006 roku, podczas którego rosyjski przywódca miał mówić o "Wielkiej Rosji".

Zijlstra poinformował o złożeniu dymisji na początku debaty w parlamencie, w trakcie której miał znaleźć się w ogniu pytań ze strony przedstawicieli opozycji. - Holandia zasługuje na ministra, któremu można w pełni zaufać - powiedział.

Polityk przyznał, że nie brał udziału w spotkaniu, na którym Putin miał powiedzieć, że Białoruś, Ukraina i kraje bałtyckie są częścią "Wielkiej Rosji", ale słowa rosyjskiego prezydenta przekazała mu osoba, która była na miejscu. Zijlstra przypisał sobie udział w spotkaniu, gdyż uznał, że słowa Putina miały duże znaczenie w sensie geopolitycznym i nie chciał ujawnić źródła swych informacji.

Ambasada Rosji w Holandii wydała wcześniej oświadczenie potępiające szerzenie fake newsów, mających na celu zdyskredytowanie Moskwy poprzez insynuacje o jej ekspansjonistycznych ambicjach. Na środę było planowane spotkanie w Moskwie szefów MSZ Holandii i Rosji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • WoWa 2018-02-14 11:50:04
    A teraz proszę sobie wyobrazić, że za kłamstwo politycy w Polsce poddają się do dymisji. To kto zostanie ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA