REKLAMA

Szef liberałów w PE krytykuje Polskę. Błaszczak odpowiada: „Wychodzą braki w edukacji”

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 28 grudnia 2015 15:22
Szef liberałów w PE krytykuje Polskę. Błaszczak odpowiada: „Wychodzą braki w edukacji” W ocenie Mariusza Błaszczaka do wystosowania krytycznych opinii mogła zainspirować Verhofstadta polska opozycja (fot. msw.gov.pl)

Mariusz Błaszczak odpowiedział w TVN24 na krytykę, jaka padła w stronę Prawa i Sprawiedliwości z ust byłego premiera Belgii, a obecnie szefa liberałów w Parlamencie Europejskim Guy’a Verhofstadta. „Wychodzą braki w edukacji” – stwierdził szef MSWiA.

Były premier Belgii, a obecnie szef liberałów w Parlamencie Europejskim Guy Verhofstadt skrytykował w mediach społecznościowych rządy Prawa i Sprawiedliwości. „Biorąc pod uwagę determinację Władimira Putina w próbach zniszczenia europejskiej jedności i rządów prawa, obecny polski rząd wykonuje tę pracę za niego” – pisał, odnosząc się do burzy wokół Trybunały Konstytucyjnego.

Według byłego premiera Belgii, lider PiS Jarosław Kaczyński dąży do o wiele szybszych przemian w Polsce niż miało to miejsce na przykład na Węgrzech, gdy do władzy przez lata dochodził Viktor Orban. Jak twierdzi, Unia Europejska musi „użyć swoich instrumentów", by „wymóc przestrzeganie europejskich wartości i wspierać społeczeństwo obywatelskie".

Do wpisu Guy’a Verhofstadta odniósł się w TVN24 szef MSWiA Mariusz Błaszczak. „Warto by mu przesłać podręcznik do historii Polski. Myślę, że wychodzą braki w edukacji. Skoro posługuje się takimi określeniami, to sam sobie wystawia złe świadectwo” – komentował.

W ocenie Błaszczaka, do wyciągnięcia takich wniosków mogła zainspirować Verhofstadta polska opozycja. „To bardzo źle świadczy o tych, którzy takimi argumentami się posługują. One nijak się mają do rzeczywistości” – stwierdził.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA