REKLAMA

Szef MON: Ekshumacje pozwolą zakończyć stan niepewności

  • Autor: PAP/JS
  • 08 grudnia 2016 22:09
Szef MON: Ekshumacje pozwolą zakończyć stan niepewności Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. (fot. mon.gov.pl)

Ekshumacje pozwolą raz na zawsze zakończyć stan niepewności - ustalić właściwe miejsca pochówku ofiar katastrofy smoleńskiej i przebieg zdarzeń - powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Szef MON pytany w Telewizji Republika o doniesienia, że w grobie byłego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra Nurowskiego pochowano inną osobę, powiedział, że "to nie jest sytuacja nowa".

"To jest sytuacja, która nam wszystkim towarzyszy od ponad sześciu lat. Raczej należy przyjąć z ulgą, że mimo tego niebywałego harmideru nienawiści, z jakim mieliśmy do czynienia, ekshumacje są realizowane, dlatego że one pozwolą zakończyć stan niepewności raz na zawsze i gdy przebrniemy przez tę trudną sytuację, będziemy wiedzieli na pewno, jak jest" - powiedział minister.

Ustalenia, jak dodał, będą dotyczyły zarówno właściwego pochówku ciał, jak i przebiegu zdarzeń w Smoleńsku.

Dopytywany, czy należy się spodziewać, iż doniesienia ws. nieprawidłowości przy pochówku mogą nie być ostatnimi, minister powiedział, że "trudno to orzec". "Nie potrafię orzec, czy mamy do czynienia z kolejną, ale już ostatnią taką zamianą, czy też to jest tylko początek szerszego zjawiska. Trudno to dzisiaj ocenić. Nie ośmielałbym się tego robić" - powiedział.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA