REKLAMA

Szef MON w Czarnogórze o NATO i współpracy dwustronnej

  • Autor: PAP/JS
  • 02 października 2017 22:31
Szef MON w Czarnogórze o NATO i współpracy dwustronnej Spotkanie Antoniego Macierewicz z ministrem obrony Czarnogóry P. Boškovićem (fot. MON/twitter)

Udział wojsk Czarnogóry w wielonarodowym batalionie NATO oraz dwustronna współpraca szkoleniowa i modernizacyjna były tematami rozmów w Podgoricy szefa MON Antoniego Macierewicza z ministrem obrony Czarnogóry Predragiem Boszkoviciem.

Po rozmowie Macierewicz podziękował za deklarację gotowości wysłania czarnogórskich żołnierzy do wielonarodowej batalionowej grupy bojowej NATO, która stacjonuje w Polsce.

Jak powiedział szef MON, batalion ten "odgrywa fundamentalną rolę w obronie i odstraszaniu wobec jakiejkolwiek próby agresji na Polskę i na NATO". "Na wschodniej flance NATO każdy żołnierz jest na wagę złota" - dodał.

Boszković powiedział, że szczegóły dotyczące liczebności czarnogórskiego kontyngentu i rodzaju wojsk zostaną jeszcze ustalone.

Poinformował, że tematem rozmowy był także rozwój współpracy wojskowej, przede wszystkim przy modernizacji i szkoleniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA